Biz depremin küçük-büyük yazıldı tartışmasına devam edelim!

Akhisar’da geçtiğimiz 22 Ocak’tan bu yana depremler devam ederken, şehir merkezindeki binaların dış cepheleri tehlike saçmaya devam ediyor. 

Biz depremin küçük-büyük yazıldı tartışmasına devam edelim!

Akhisar’da geçtiğimiz 22 Ocak’tan bu yana depremler devam ederken, şehir merkezindeki binaların dış cepheleri tehlike saçmaya devam ediyor. 

Her deprem olduğunda haberlerin altına büyüklüğünü tartışan vatandaşlarımız maalesef tedbir almaya yönelik bir girişimde bulunmuyor. 

Akhisar Press Haber Whatsapp İhbar Hattına gelen bu görüntüler bunu ispatlar nitelikte.

Ragıpbey Mahallesi 21 Sokak (İstanbul-İzmir Anayolu üzeri) CHP İlçe binası yan tarafında bulunan bu binanın dış cephe sıvaları tehlike saçıyor. Whatsapp ihbar hattımıza gelen bu görüntüye vatandaş tarafından; “Orhan İlker Caddesindeki  bir binanın dış cephesi çok tehlikeli dış kaplam mermerler tamamen düşmek üzere bazıları düşmüş tehlike da ediyor lütfen çoğu insanın hayatı tehlikesi var. Mavi Jeans  mağazasının binası uyarı yapılması gerekiyor. Ben şuan İzmir yoluna giderken gördüm bir insan olarak yazıyorum gereken yerlere bildirilmesini arz ederim. Teşekkürler” yazıldı.
 


YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 1 yıl Önce

Bunun gibi bir sürü var vatandaş ne yapabilir yıkıp yenisini mi yapsın

hasana
hasana @Vatandaş - 1 yıl Önce

Tek çare yenisinin yapılması. Mantolama çözüm olamaz. Binanın da bir ömrü var. Ekonomik ömrünü tamamlamış bina bedeli ne olursa olsun yeniden yapılma yoluna gidilmeli. Neticede içinde çoluk çocuk dahil herkesin hayatı söz konusu. Merkezde olsun deyip eski evlere talip olanlar binaca bir araya gelerek çözüm bulmalı. Yoksa sonuçları daha üzücü olur. Binalara risk tespinin bir an önce yapılması için hak sahipleri yetkili mercilerden talepde bulunmalı. Bu talep bir kişiden gelebileceği gibi toplu olarak da yapılması mümkündür.

Cerdo
Cerdo @Vatandaş - 1 yıl Önce

Mantolama diye bir şey duymadınız galiba.. Binadaki oturan daire sahipleri birleşip dış cephe mantolama yaptırabilir.

sedat
sedat - 1 yıl Önce

Mantolama kadar tehlikeli birşey yok. Mantolanan binaların çatlakları vs örtülmüş oluyor. Ve binanın gerçek hali gizlenmiş oluyor.

SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber