Biriz bütünüz, bölünmeyiz. Zafer bayramınız kutlu olsun

Büyük Zafer'in 90. yıl dönümü törenlerle tüm yurtta olduğu gibi Akhisar’da da kutlanıyor. 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk

Biriz bütünüz, bölünmeyiz. Zafer bayramınız kutlu olsun

 

Akhisarpress.com

 

Büyük Zafer'in 90. yıl dönümü törenlerle tüm yurtta olduğu gibi Akhisar’da da kutlanıyor. 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü için, tüm yurtta, KKTC'de ve dış temsilciliklerde çeşitli törenler düzenlendi.


Akhisar Kaymakamlığı tarafından organize edilen 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama programı, sabah saat 09:00’da Milli Egemenlik Meydanında Atatürk Anıtına çelenk konulmasıyla başladı. 09:30 - 10:00 saatleri arasında Akhisar Kaymakamı Kamil Köten makamında tebrikleri kabul etti.  10:15'te Milli Egemenlik meydanında tören geçişi düzenlendi. Ve saat 11:00'de Belediye Sergi salonunda Şehit ve Gazi eşyaları ile Atatürk Resimleri sergisi ile son bulacak.


GENEL GÜNDEM


Anıtkabir'de, Cumhurbaşkanı Vekili ve TBMM Başkanı Cemil Çiçek ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla bir tören yapılacak. Atatürk Kültür Merkezi tören alanında geçit resmi düzenlenecek. Töreni Çiçek, Erdoğan ve devlet erkanı izleyecek. Ayrıca Vatan Caddesi'nde geçit töreni gerçekleştirilecek.


30 Ağustos’ta teröre karşı birlik mesajı 


LİDERLERİN 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajlarında terör ve teröre karşı birlik vurgusu öne çıktı.


Cumhurbaşkanı Abdullah Gül “Tarih boyunca farklılıklarımız birliğimizi tamamlayan zenginliklerimiz olmuştur. Birlik ve beraberliğimize asırlardır kimse zarar veremediği gibi, bundan sonra da buna yeltenenler hüsrana uğrayacaktır (...) Tarihte parlak zaferlere imza atan kahraman ordumuz da, bölgesinde bir güç ve istikrar unsuru olarak ülkemizin saygınlığını artırmaktadır” dedi. Cumhurbaşkanı Vekili Çiçek küresel bir sorun haline gelen teröre karşı ortak bir mücadele yürütülmesi gerektiğini belirtirken Başbakan Erdoğan, Türkiye’nin, terör ve benzeri tüm tehditlerin üstesinden geleceğini vurguladı. CHP Lideri Kılıçdaroğlu “Birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyen güçlere karşı 90 yıl önce nasıl mücadele ettiysek bugün de aynı mücadeleyi verme karar ve azmindeyiz” dedi. MHP Lideri Devlet Bahçeli ise “Taksim edilecek vatanımız yok” ifadesini kullandı.


CHP, Zafer Bayramını 81 ilde kutlayacak


CHP 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı yurt genelinde Atatürk anıtlarına çelenk bırakarak kutlama kararı aldı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin, “CHP’liler yarın (bugün) Atatürk anıtlarına çiçek ve çelenklerle koşacaklardır, hiçbir güç bunu engelleyemeyecektir’’ dedi.


CHP: İptal için yeterli gerekçe mi? 


CHP 30 Ağustos resepsiyonun iptalini Meclis gündemine taşıdı. CHP Mersin Milletvekili Ali Rıza Öztürk, Başbakan Erdoğan’ın yanıtlaması istemiyle TBMM’ye verdiği soru önergesinde özetle şu soruları yöneltti: I Cumhurbaşkanı’nın rahatsızlığından dolayı 30 Ağustos Tebrikat Töreni ve Resepsiyonu’nun iptal edilmesi yeterli bir gerekçe midir? I Birçok yerde Gül’e vekâlet eden TBMM Başkanı Çiçek, Cumhurbaşkanlığı’nda yapılacak 30 Ağustos resepsiyonunda neden vekâlet etmemektedir? I Geçtiğimiz yıl da terör olayları bahane edilerek resepsiyonun iptal edildiği düşünülecek olursa bu yıl da resepsiyonun iptal edilmesinin kasıtlı bir alışkanlık haline geldiğini varsayabilir miyiz?


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber