Belediye Meclisine Verilen 2 Soru Önergesi ve Tüm Detaylar

25 üyeli Akhisar Belediye Meclis üyelerinin 15’nin Suudi Arabistan gezisine katılmaları nedeniyle 6 nisanda yapılması gereken Nisan Ayı toplantısı bir hafta gecikme ile yapıldı.

Belediye Meclisine Verilen 2 Soru Önergesi ve Tüm Detaylar

 

25 üyeli Akhisar Belediye Meclis üyelerinin 15’nin  Suudi Arabistan gezisine katılmaları nedeniyle 6 nisanda yapılması gereken Nisan Ayı toplantısı bir hafta gecikme ile yapıldı. 8 gündemle toplanan Meclisine CHP gurubu 2 soru önergesi, Birde talep başvurusu verdi. 


MHP Gurubunda 2 üyenin katılmadığı Nisan Ayı olağan Akhisar Belediye Meclis toplantısı, Belediye başkanı Salih Hızlı’nın başkanlığın da 23 üyenin katılımı ile  yapıldı. Gündemin, Faaliyet Raporu,  Denetim Komisyon Raporu, 180 Sokağa merhum Ulucamii Mahallesi muhtarlığı yapmış Ali Rıza Korkmaz’ın adının verilmesi, Elektrik enerjisi alımı, Su kuyularına enerji temini için Rüzgar Enerji Santralı kurulması, İmar Müdürlüğünden gelen Evraklar, Nazım ve uygulama imar planının İller Bankası tarafından onaylanması maddeleri okundu ve tüm üyelerin katılımı ile oylandı.


Gündeme oy birliği ile alınan 2 soru önergesi ile bir talebin görüşülmesine geçildi. İlk olarak meclise önerilen talep okundu. Talepte belediye tarafından yurt içi ve yurt dışına yapılan teknik gezilerin vatandaşlar tarafından olumsuz karşılandığı, yapılan gezilerin amacına uygun olup olmadığının kamu oyuna açıklama yapılmadığı için, katılımcı sayısının mecliste gurubu bulunan siyasi partilerden birer temsilci ile sınırlanması, Belediye başkanı ve bir yardımcısı ve 2 teknik personelin görevlendirilmesi, gezi programlarının ayrıntılı olarak meclise sunulması, gezi sonrası hazırlanan raporların kamu oyuna açıklanması talebinin meclis tarafından değerlendirilmesi isteniyor. Verilen 1. soru önergesinde, “Belediyemizin son olarak katıldığı Suudi Arabistan gezisinin, 1-Akhisar Belediyesi Başkanlığımıza maliyeti ne kadardır? 2-Geziyi düzenleyen Mahalli İdareler Derneğinin Başkanlığımıza gönderdiği gezi programına uyulmuş mudur? 3- Akhisar Belediyesinin bu geziden kazanımları nelerdir? 4-Yapılan bu Teknik geziden Belediyemizin alt yapı, teknik ve şehir planlamacılığı konusunda uygulayabileceği projeler var mıdır? 5- Bu gezi amacına ulaşmış mıdır? “ sorularının cevaplandırılması isteniyor. Verilen 2. soru önergesinde Hürriyet Mahallesinde  2011 yılı mayıs ayında Vali ve AKP Genel Başkan yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi, Milletvekilleri Recai Berber ve Uğur Aydemir’in da katıldığı  Cuma Pazar Yeri temel atma töreninde Pazar yerinin 180 günde bitirileceği sözü verilmesini rağmen bu güne kadar açılmadığı belirtiliyor; 1-Söz konusu Pazar yeri hangi tarihte bitirilecektir? 2-Pazar yerin bitirmemesinin sebepleri nelerdir? Gecikmeden dolayı Belediyemizin her hangi bir zararı var mı dır? 4- Gecikmeden dolayı yüklenici firmadan her hangi bir tazminat alınacak mıdır?” sorularına cevap isteniyor. 

 

(ÖZEL HABER)


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber