Belediye Başkanı Besim Dutlulu’dan yeni bir proje daha

Akhisar’ın en büyük geçim kaynaklarından zeytin ve zeytinyağı üretimine destek olmak adına Belediye Başkanı Besim Dutlulu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile yeni projesinin ilk adımlarından bahsetti.

Belediye Başkanı Besim Dutlulu’dan yeni bir proje daha

Akhisar’da 1300 yıllık zeytin ağaçlarının hala meyve verdiğine dikkat çeken Başkan Besim Dutlulu ekibi ile birlikte Akhisar Belediyesi’ne ait zeytin bahçelerini ziyaret etti. Yeni projesinde özellikle şehrin büyük geçim kaynağı olan zeytin ve zeytinyağı için turistik bir tanıtım atağına geçeceklerini ifade eden Başkan Besim Dutlulu, belediye olarak kolları sıvadıklarını belirtti. Akhisar Belediyesi’nin Sindelli Mahallesi’nde bulunan arazisinde yer alan ortalama 1000 yaşındaki zeytin ağaçlarının olduğu bölgenin tarihi dokusu korunacak ve Anıt Zeytin Bahçesi, yağhane ve atölyeler yapılacak; bu sayede bölge daha da canlanacak. 

Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada 1300 yıllık zeytin ağaçlarının günümüzde bile zeytin ve zeytinyağı üretmeye devam ettiğini dile getiren Başkan Dutlulu, “1300 yıllık zeytin ağaçlarımız günümüzde bile zeytin ve zeytinyağı üretmeye devam ediyor. Sindelli Mahallemizdeki tarihi zeytinliğimize Anıt Zeytin Bahçesi, Yağhane ve atölyeler yaparak hem zeytinimizi tanıtmayı hem de bölgeyi turistik bir merkez haline getirmeyi hedefliyoruz” dedi.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
FB
FB - 5 ay Önce

Atıl bir yatırım olur. Hiçbir turistin böyle bir şeyi görmeye geleceğini sanmıyorum.

akhisarlı
akhisarlı - 5 ay Önce

başkanımız sizi kale almış bir insan insan gibi insan

Gri
Gri - 5 ay Önce

Ne yapsın betonamı yatırım yapsın, insanların ağaca, doğaya ekmek kadar, su kadar muhtaç olduğu bu günlerde, kimsenin nefes alamadığı betonlara, avmleremi yatırım yapsın.

SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber