banner234

Başkan Salih Hızlı, Yollarla İlgili Konuştu

Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, AK Parti Milletvekili Uğur Aydemir’in basın ile bir araya geldiği kahvaltı programında basın mensuplarının Akhisar içindeki yolların durumu ile ilgili sorularını yanıtladı. 

Başkan Salih Hızlı, Yollarla İlgili Konuştu

Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, AK Parti Milletvekili Uğur Aydemir’in basın ile bir araya geldiği kahvaltı programında basın mensuplarının Akhisar içindeki yolların durumu ile ilgili sorularını yanıtladı. 

Tahir Ün Caddesi, 2. Nakliye Caddesi ve 1. Nakliye Caddesini Büyükşehir Belediyesine vermemelerinin sebeplerinin Kentsel Sit ve Arkeolojik Sit alanları içinde kalmasının olduğunu söyleyen Hızlı; “Biz her ikisi ile ilgili koruma planı yapmıştık. Kentsel sit bitmişti, arkeolojik sit ve koruma planı da devam ediyor. Dolayısıyla buradaki alacağımız kararlar ile ilgili bunlar bizim uhdemizde kalırsa operasyonel olarak biz gerçekleştireceğimiz şeyleri daha hızlı yaparız diye bizim elimizde tutmuştuk. Bunlar farklı şekilde algılandı. Merkezi Akhisar Belediyesi bırakmak istemiyor gibi. Bunlar olabilir spekülasyon olarak. Fakat sonrasında kentsel sitten sonra koruma planı da son aşamasına geldi biz bu caddelerde TEDAŞ’ında elektrik hatlarının aşağıya alma işlemleri bitti. Bizde 3 cadde ile ilgili ihalelerini projelerini hazırlamıştık. Tüm esnafla bunları paylaşmıştık. Geri dönüşler alıyorduk. 

BENDE FARKINA VARMADIM

Bu arada ek bir gündem maddesiyle Büyükşehir’de bu gündeme gelmiş. Bize diyelim ki meclis olacağı zaman 60 tane gündem maddesi geliyor. Biz Akhisar ile ilgili olanları çalışıyoruz gidiyoruz. O gün 60 gündem maddesi bazen geç kalmış olarak 5-6 madde daha gelmiş. Onun içerisinde Akhisar’daki bu 3 caddenin Büyükşehir’e devri ile ilgili maddeler gelmiş. Bunların hepsi paket halinde oylanmış. Yeni bir durumla karşılaştık. Meclis çoğunluğu da var. CHP’li meclis üyelerimiz bu maddeyle ilgili iyimserler. Dolayısıyla bizde kriz çıkartmamak adına dedik ki biz proje hazırlamıştık. Bu arada Büyükşehri ile yazıştık. Dedik ki biz burada bir üst yapı çalışması yapacağız. Alt yapı ile ilgili bir eksiğiniz var mıdır. Onların yazdığı yazı biz bir şey yapmayacağız devam edebilirsiniz. Fakat sonra bir yanlışlık olmuş. İkinci yazıda biz yağmur suyu kanalizasyon çalışması yapacağız. Bizde dedik ki tamam. Fakat iş sıkıntılı bir hal alıyor. Sonra bir mutabakata vardık. Sağ olsun daire başkanları da sıcak yaklaştılar. Onlarla birlikte koordineli bir şekilde ara sokaklar dahil olmak üzere mutabakata vardık. Projenin iş programı aciliyeti ile ilgili de büyükşehire yazı yazdık. Dolayısıyla 3 cadde bizim de koordinasyonumuz ile yapıma geçilecek. Bu arada yağmur suyu kanalları ve içme suyu hatları kontrol edilecek.” Dedi.


YORUM EKLE
YORUMLAR
Hüseyin badem
Hüseyin badem - 4 yıl Önce

Başkan yıllar geçtikçe Akhisar ı geri ye götürmüşsün. Akhisar a ne zaman gelsek daha kötü

Hüseyin badem
Hüseyin badem - 4 yıl Önce

Akhisar ı 3 dönem de rezil yapmışsınız

hasana
hasana - 4 yıl Önce

Başkan hiç memnun değiliz haberiniz olsun. Proje yok. Olanlarda yarım.

Mute
Mute - 4 yıl Önce

Yazık

Gurbetci
Gurbetci - 4 yıl Önce

Turkiye'nin en buyuk köyü olmaya adayiz.

Naim sancaktar
Naim sancaktar - 4 yıl Önce

akhisar üç caddeden mi ibaret başka yolu cadedesi sokagı yokmu bırakın başkan akhisarrın er mahallesi bozuk cukur su duruyor bin arabaya gez sokak dolaş başkan oldugun ilk yıllardaki gibi biz seni öyle bıldık öyle tanıdık.

SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber