Başkan Dutlulu, 500 günün hesabını açık yüreklilikle verdi

Akhisar belediye başkanı Besim Dutlulu, 500 gün çalışmalarını açık yüreklilikle verdi. İki saat süre büyük çoğunluğu her türlü soruya cevap veren Dutlulu, hiçbir soruya cevap vermekten kaçınmadı.

Başkan Dutlulu, 500 günün hesabını açık yüreklilikle verdi

Akhisar belediye başkanı Besim Dutlulu, 500 gün çalışmalarını açık yüreklilikle verdi. İki saat süre büyük çoğunluğu her türlü soruya cevap veren Dutlulu, hiçbir soruya cevap vermekten kaçınmadı. Dutlulu, “ Çok zor şartlarda geçen 2020 yılında, özellikle Covid nedeniyle günün her saatinde Akhisarlılara hizmet verdik. 54 milyon lira aldığımız borcu 46 milyon liraya indirdik.”dedi.

Belediye Meclis  salonunda 20 kişilik gazeteci gurubu ile bir araya gelen başkan Besim Dutlulu, sorulan güncel, a) Belediye alt yapı çalışmaları ve sorunları, b) Geçtiğimiz belediye tarafından başlanan ve sonu getirilemeyip Spor Toto tarafından bitirilen yeni stat konusu, c) Büyükşehir Belediyesi ile yaşanan sorunlar, Akhisar’a yapmadığı yatırımları konusu, d)Merkezde ki Şehir Stadı ve Spor  salonu hakkında ki gelişmeler, e)İmar  Planı konusu ve yeni yapılaşmalar, f)Bu güne kadar kaç kişiyi belediyeye alındı ve kaç kişi ayrıldı, g)Celal Bayar Üniversitesi Akhisar yerleşkesi için dernek  çalışmaları, h) Akhisarspor’un son durumu ve gelişmeler ve belediyenin verdiği destekler, ı)Akhisar  Belediye Basket takımı kurulması ve başarısı konusu, başta olmak üzere  tüm sorulara net ve açıklayıcı bilgiler veren  Besim Dutlulu, “Şeffaf belediyecilik anlayışıyla hizmet veriyoruz. Her çalışmamız halkımızın gözü önünde yapılıyor. Canlı yayınlar yapıyoruz. Bu toplantıda canlı olarak yayınlanıyor. Vaat ettiğimiz bizim bünyemizde olanları  yapıyoruz. Vaat ettiklerimizin diğer ayakları, devlet kurumları ile bağlantılı. Tüm kurumlara defalarca  başvurular yaptık. Sonuçlarını bekliyoruz. Bilindiği gibi 2020 yılı Corono  nedeniyle tüm ülkemizdeki her yer gibi Akhisar’ımızda zorlu günler geçirtti hem belediyemize hem de halkımıza. Bu konu hala gündemin ilk sırasında.” Dutlulu, sosyal medyada ve bire bir Akhisarlılarla görüşmelerden olumlu dönüşler aldıklarını gördüklerini belirterek, “Bu dönüşler bizlere ve tüm belediye personelimize çok önemli enerji veriyor.  Bizim belediyemiz çalışanlarımıza açıklanan asgari ücretin üzerinde olan 3100 lirayı ilk açıklayan  CHP li belediyeler arasında olduğunu tekrar ediyorum. Çalışanlarımızın da her zaman yanlarında olduğumuzun bilinmesini isterim.” Toplantının sonunda Besim  Dutlulu, 2021 yılının huzur sağlık ve halka hizmet yarışı ile geçmesi dileklerini belirterek Akhisarlıların yeni yılını kutladı, ve tüm basın mensupları ile 2020 yılının toplu resim  çektirdi.
 


Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2020, 15:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber