BAKIRLIOĞLU,TARIM BAKANI AKHİSAR’A BAKTI BAKTI GİTTİ!

Akhisar’a gelen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin zeytinden hiç bahsetmemesini eleştiren CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu “Çaydan, fındıktan bahsederken, “zeytin” lafını ağzına almayan Manisa’lı Tarım Bakanının, Akhisar’ neden geldiğini anlamak mümkün değil” dedi.

BAKIRLIOĞLU,TARIM BAKANI AKHİSAR’A BAKTI BAKTI GİTTİ!

Tarım Bakanı Akhisar’da Fındık Yetiştirildiğini mi Zannediyor?

CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, Akhisar’da  fındığa ve çaya verilen desteklerden bahseden sayın Bakanımız, ziyaret ettiği zeytinin ana vatanı Akhisar’ımızda zeytin üreticisine hiçbir destek açıklamasında bulunmayarak Akhisar’ı ve Manisa’yı yok saydığını, hatta Sayın Bakan, AKP’lilerle sohbeti sırasında “bende zeytin üreticisiyim, zeytin üreticilerinin durumu diğer üreticilere göre daha iyi” diyecek kadar da memleketine yabancı birisi olduğunu ifade etti. 

Tarım Bakanı Akhisar’a Neden Geldi?

Zeytinliova beldesinde düzenlenen mitingde konuşan Bakırlıoğlu, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: Tarım ve Orman Bakanı buraya gelerek sizlerin misafiri oldu. Zeytinliovada, zeytinden bahsetti mi? Hayır.

Akhisar’lılar yinede misafirperverliğini gösterip, aklının bir köşesinde kalsın diye zeytin ve zeytinyağı figürlerinden oluşan bir şilt verdi kendisine.

Aslına bakarsanız ben Meclis Plan ve Bütçe görüşmelerinde Tarım Bakanımızı Akhisar’a çağırmıştım.

O esnada Akhisar’da zeytin hasat festivali vardı.

Dedim ki; ‘Sayın bakanım Akhisar’da zeytin hasat festivalimiz var. Zeytin üreticileri zor durumda, sorunları ve problemleri var.

Gelin ve bu festivalde bize bir müjde verin. Sofralık zeytine 1 lira pirim müjdesini, gelin Akhisar’da verin’ dedim. Gelmedi.

Bugün seçim öncesi şehrimize geldi ama. Ben açıklamalarını takip ettim ama maalesef böyle bir müjdeyi yine vermedi.

Çiftçiye müjde vermiş ama Ordu’daki Giresun’daki fındık üreticisine 850 milyon lira destekleme müjdesini vermiş. Önümüzdeki günlerde parası yatacakmış.

Akhisar’da zeytin üreticisi pirim bekliyor. Tarım bakanımız zeytinin başkenti Akhisar’ımıza geliyor ama zeytin üreticisine değil, fındık üreticisine verilen 850 milyon lira müjdeden bahsediyor. Herkes hayretle bakarken, birkaç kişi alkışlıyor.

Ancak bu desteğin 3 de 1’i bile Akhisarlılara çok görülüyor. Demek ki Tarım Bakanımız Akhisar’ımızı ve memleketi olan Manisa’yı yok sayıyor.

Bu işte bir adaletsizlik var. Biz bakanımızdan lütuf istemiyoruz. Çiftçimizin, zeytin üreticimizin hakkını istiyoruz.

Sofralık zeytine prim verilmesi umutlarımızı bir kez daha tüketen, Tarım Bakanı zeytin üreticisin yüzüne nasıl bakacak merak ediyorum

31 Mart’a az kaldı. 

Vatandaşlarımız sandığa gidecek, tepkisini gösterecek ve gereken dersi verecektir. Ben bundan eminim.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Baki Yılmaz
Baki Yılmaz - 2 yıl Önce

Ak partiliyim ama maalesef bakırlıoğluna hak veriyorum. Kabine ve adaylarda bu kadar isabetsizlik olamaz şaka gibi!!! Kendi ayaklarına sıkıyorlar

SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber