Aydemir; Gazeteciler Birer Toplum Kahramanıdırlar

AK Parti Manisa Milletvekili ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyon Üyesi Uğur Aydemir, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle yazılı bir basın açıklaması yaptı.

Aydemir; Gazeteciler Birer Toplum Kahramanıdırlar
Milletvekili Aydemir yaptığı yazılı açıklamada; “Gazeteciler, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de mesleklerini her şart altında başarıyla icra etmeye odaklanmış birer toplum kahramanıdırlar. 

Bağımsız ve tarafsız bir basın, sağlıklı bir toplumun oluşması ve devamlılığını koruyabilmesi adına önemli bir unsurdur. Basının verimli ve doğru işleyişi ise basın çalışanları ve çalışan gazetecilerimize bağlıdır. Bu nedenle; bireyin haber alma hakkını kullanmasına aracılık eden, kişilik haklarına saygılı, doğru ve tarafsız bir görev anlayışıyla kamuoyunu bilgilendiren, en doğru haber ve görüntüler için can güvenliklerini hiçe sayarak görev yapan ve mesleğin yıpratıcı ve zor şartlarına rağmen üstün bir çabayla topluma hizmet eden siz değerli basın mensuplarının Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum.

Gazetecilerimizin zaman mefhumu yoktur. İşini yaparken gecesini gündüzüne katarak gerçekleştirir. Olayları, üzüntüleri, sevinçleri, savaşları anında tespit etmek için canını dahi ortaya koymaktan hiç çekinmezler. Gazeteci arkadaşlarımızın ve basın çalışanlarımızın sayesinde evimizde otururken Dünyadan haberdar oluyoruz. Aynı zamanda biz siyasetçilerin düşüncelerini, icraatlarını, programlarını en güzel şekilde kamuoyuna duyuran yine basın mensuplarıdır. 

Günümüzde anında iletişimin hayati önem taşıdığı küresel dünyada demokrasinin şüphesiz en önemli temel unsurlarından birisi, özgür bir basının mevcudiyetidir. Aydınlatıcı ve yol gösterici işleviyle basın, sivil toplumun dinamizmini beslemekte ve demokrasinin sağlıklı şekilde işlemesinde ve güçlenmesinde önemli rol üstlenmektedir. Manisa’mıza ve Manisa’lının doğru ve ilkeli haber almasına gönül veren çok değerli basın mensuplarını, objektif gazetecilik ilkesinden ayrılmadan, haber alma özgürlüğüne sunduğu katkı ve Manisa’mızın sorunlarına ışık tutmadaki gayretli çalışmalarınızdan dolayı tebrik ve teşekkür ediyorum. Çalışan Gazeteciler Günü vesilesi ile bir kez daha kutluyor, selamlarımı sunuyorum” dedi.


Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2015, 17:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber