Avrupa şampiyonasının kar araçlarını Kayhan Ergun MTAL üretti

04-12 Şubat 2019 Tarihleri arasında Türkiye yine büyük bir organizasyona ev sahipliği yapacak. Kars-Sarıkamış ’da, Organizasyonunu Türkiye Oryantiring Federasyonunun gerçekleştireceği Kayaklı Oryantiring Avrupa Şampiyonasında (ESOC 2019) kullanılacak olan araçlar Akhisar Kayhan Ergün Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde imal edildi.

Avrupa şampiyonasının kar araçlarını Kayhan Ergun MTAL üretti

Konu hakkında bilgi veren Okul Müdürü Mehmet Aksoy;” Türkiye Oryantiring Federasyonunda Organizasyon Kurulu Başkanlığı görevinde bulunan aynı zamanda ilçemiz Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Özgür Morbel; Avrupa şampiyonasında kar motorlarına  takılarak, kar üstünde yolların oluşturulmasını sağlayacak olan silindirlerin okulumuzda imal teklifini bize iletti. Makine ve Metal Bölümlerimiz işe koyularak, kısa sürede Özgür Beyin ve Kayak Oryantiringi Uluslararası Etkinlik Danışmanı İbrahim Coşkun Bey’in Bulgaristan’dan aldığı ölçüler standardında imalatı gerçekleştirdik. Arkadaşlarımız önce bilgisayar ortamında üç boyutlu olarak projelendirmeyi gerçekleştirdiler. Malzeme teminine müteakip atölyelerimizde 4 adet silindir imal edilmiş ve Şampiyona için Sarıkamış’a yollamıştır” dedi.

Türkiye Oryantiring Federasyonunda Organizasyon Kurulu Başkanı Özgür Morbel; “Bizi kırmayıp çok kısa bir zaman diliminde dört adet silindiri imal ettikleri için başta Okul Müdürümüz Sayın Mehmet Aksoy’a, Makine Alan Şefi Ümit Yalçınkaya’ya, Makine Atölye Şefi Behlül Çam’a, Makine Bölüm Öğretmeni Kemal Zengil ’e, Metal İşleri Alan Şefi Hüsnü Bayar’a, Metal İşleri Teknisyeni Halil Doğan ve Yılmaz Sakarya’ya, Öğretmen Öz Ak’a şükranlarımızı iletiyorum. Elimizde Prototipi olmayan ağırlığı, pres ve silme standartları  Özel bir üretim olan silindirlerimiz bilim ışığında İlçemiz Akhisar Kayhan Ergün Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde başarı ile imal edilmiştir. AKHİSAR-1 , AKHİSAR-2 ,  AKHİSAR-3 ,  AKHİSAR-4 isimleri ile   Avrupa Şampiyonasında kullanılacak olması bizleri ayrıca mutlu edecektir. Silindirler önce Erzurum’da Kayak-O Türkiye Şampiyonasında kullanılacak, ardından Kars-Sarıkamış’ta sonra  ESOC 2019 ‘da kullanılacaktır” dedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2019, 13:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber