AKİSAD Kentsel Dönüşüm Konusunda Bilgilendirdi

Akhisar Sanayici İş Adamları Derneği’nde (AKİSAD) Manisa Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından bilgilendirme semineri düzenlendi. “Kentsel Dönüşüm”

AKİSAD Kentsel Dönüşüm Konusunda Bilgilendirdi

Akhisar Sanayici İş Adamları Derneği’nde (AKİSAD) Manisa Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından bilgilendirme semineri düzenlendi. “Kentsel Dönüşüm” konulu seminerde İl Müdürü Mustafa Yılmaz ve Proje Müdürü Mehdi Hasanzade katılımcılara yeni kanundaki kentsel dönüşüm hakkında bilgiler aktardı.

Manisa Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mustafa Yılmaz; “Akhisar’ı seviyoruz, gelişmeye açık bir ilçenin insanlarısınız. Çünkü yapı denetim mevzuatındaki ilk toplantıyı Manisa ilinde ilk toplantıyı Akhisar ilçesi düzenledi. Diğer ilçelerden bu ilgiyi fazla göremedik. Bunun için sizlere teşekkür ediyorum. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kentsel dönüşüm mevzuatı çıkarttı ve artık yeni yeni yönetmeliği yayınlanıyor. Bundan sonra daha da geliştirilecektir. İlimizde henüz kentsel dönüşüm başlamadı ama biz başlamasını istiyoruz.Bu bağlamda bütün belediye başkanlarını birer birer ziyaret ettik. İlk defa sağolsunlar Akhisar Belediye Başkanının sahip çıktığını gördüm. Akhisar Belediyesinden başka sahip çıkan arkasında duran yok. Başkanınıza da buradan teşekkür ediyorum. Kentsel Dönüşüm güvenlik bir binada oturmak için yapılması gereken bir şeydir. Riskli alan var, risksiz alanlar var, riskli alanların tespiti en önemli meseledir. Riskli alan dışındaki alanlarında, örneğin 1999 depreminden önce yapılmış, eski deprem yönetmeliğine göre yapılmış yapıların içinde oturan yapı sahipleri mutlaka binalarını inceletsinler. Akhisar’da haritayı incelediğimizde eski yapıların olduğu gibi kaldığı ve çok dar sokakların olduğunu gördük. Riskli alan dediğimiz zaman sadece yapıyı içermiyor, eğer sizin sokağınızın dar olmasından dolayı oraya bir itfaiye aracı giremiyorsa, bir ambulans giremiyorsa burada bir risk vardır demektir. Bunların da ıslah edilmesi gerekiyor. Belediyemiz de bu konuda destek olduktan sonra inşallah korkamadan cesaretli bir şekilde bu kentsel dönüşümü başarı ile burada uygulayacağımız kanaatindeyim” dedi.

Programın diğer bölümünde Proje Müdürü Mehdi Hasanzade “Kentsel Dönüşüm” konulu sunumu gerçekleştirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber