Akhisarlı Muhtarın deprem mücadelesi!

Akhisar Kent Konseyi Başkanı ve Gökçeahmet Mahallesi Muhtarı Muhammed Mustafa Özdemir deprem sonrası bölgede inceleme yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a bazı bilgilendirmelerde bulunmuştu. 

Akhisarlı Muhtarın deprem mücadelesi!

Muhtar Özdemir, Bakan Kurum’a deprem sonrası mağdur olan vatandaşların çadırdan ziyade acil para desteğine ihtiyacının olduğunu ifade etmiş, bakan Kurum ise en kısa sürede gereken çalışmayı yapacaklarını açıklamıştı.

Geldiğimiz süreçte ise açıklama yayınlayan Gökçeahmet Mahallesi muhtarı Muhammet Mustafa Özdemir, "Bakanlık İlçe Belediyesine 1 milyon(1 trilyon) para aktardı. Akhisar ile birlikte Kırkağaç ve Manisa Büyükşehir Belediyesi de halka yardım amaçlı verilen bu paradan yararlandı. Geçtiğimiz gün yapılan kent konseyi toplantısında kürsüdeyken vatandaş bana, Akhisar içerisinde çadırların ve geniş alanın yetersiz olduğunu dile getirdi. Ben de bunun üzerine, Akhisar Belediyesine Bakanlık tarafından aktarılan 1 milyon Türk lirası var eminiz ki Belediyemiz bundan sonra vatandaş için gereğini yapacaktır bizde elimizden geleni yapacağız dedim" dedi.

Özdemir, "Akhisar Belediyesi benimle görüşerek Hasar tespiti yapılan depremzede vatandaşlar için hesaplarına para yardımı yapacağını bugün dile getirdi. Ben de talebimizi değerlendiren başta Bakanlığımıza ve Akhisar Belediyemize halkımız adına teşekkür ediyorum. Akhisar için Kent Konseyi olarak Muhtar olarak ve bir vatandaş olarak elimden gelenin fazlasını yapmaya gayret ediyorum ve edeceğiz" şeklinde sözlerini noktaladı.
 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber