Akhisar’ın ilk arama kurtarma ekibi sertifikalarını aldı

Akhisar Belediyesi ile Arama Kurtarma Derneği AKUT) arasında imzalanan protokol kapsamında 12 kişilik Akhisar Belediyesi personeli, eğitimlerinin ardından sertifikalarını aldı.

Akhisar’ın ilk arama kurtarma ekibi sertifikalarını aldı

Enkaza Yaklaşma ve Beton Operasyonları Eğitimi ile teorik eğitimlerini tamamlayan belediye personeli, Akhisar Belediyesi Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi konferans salonunda düzenlenen sertifika töreninde Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Başkan Yardımcısı Ekrem Kayserili, AKUT Yönetim Kurulu Genel Sekreteri Gülçin Güreşçi ve Akut eğitmenlerinden sertifikalarını aldı.

26-30 Nisan 2021 tarihlerinde, Akhisar Belediye şantiyesinde gerçekleşen eğitim toplam 20 saat sürdü. AKUT eğitmenleri Olgun Doğan ve Adem Ceran deprem, sel ve yangın olayları ile ilgili sunumlar yaptı. 5 gün süren eğitimlerde deprem, sel ve yangınlara karşı ne gibi önlemler alınması gerektiği, afet durumunda ve sonrasında yapılması gerekenler anlatıldı.

Afetlere hazır olmak için çalıştıklarını ifade eden Başkan Besim Dutlulu yaptığı açıklamada, “Olası afet durumlarına karşı AKUT eğitimlerini tamamlayan belediye personelimizin sertifika teslim törenine katıldık. Şehrimizde veya bölgemizde meydana gelebilecek afet öncesi, afet anı ve afet sonrası olaylara karşı Akhisar Belediyesi olarak hazırız. Eğitimlerini tamamlayan ekiplerimiz sadece Akhisar’ımızda değil çevre il, ilçe ve bölgelerde de afet durumlarına hızlı bir şekilde müdahale edecekler. Ekibimizi profesyonel hale getirmek için çalışmalarımıza yıl boyunca devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber