Akhisar’ın eski tren yoluna yapılacak proje belli oldu

Akhisar’ı ikiye bölen tren yolunun şehir dışına alınması ile birlikte boş kalan demir yolu arazisi için şehrimizin değerine değer katacak bir proje hazırlandı.

Akhisar’ın eski tren yoluna yapılacak proje belli oldu

Akhisar’ı ikiye bölen tren yolunun şehir dışına alınması ile birlikte boş kalan demir yolu arazisi için şehrimizin değerine değer katacak bir proje hazırlandı.
 

Uzun zamandır atıl durumda bulunan alan için daha önce Akhisar Belediyesi defalarca proje üreterek sunmuştu. Ardından alanın Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne verilip proje hazırlanacağı kulaktan kulağa duyulmuştu. Ancak son noktayı AK Parti Akhisar İlçe Başkanı Fatih Füzün koydu ve uzun zamandır atıl olarak bulunan alana projeyi TCDD’nin hazırladığı müjdesini verdi.

Tren yolunun şehir dışına alınmasıyla atıl durumda bulunan şehir içi demiryolu alanına Akhisarlının hak ettiği standartlarda bir proje hazırlandı. TCDD yolları tarafından çizilen projede bisiklet, koşu yolları, parklar ve çok büyük yeşil alanlar bulunuyor.  

AK Parti İlçe Başkanı Fatih Füzün yaptığı yazılı açıklamada, “Ulaştırma ve Altyapı bakanımız Sayın Adil Karasimailoğlu Akhisar’a çevre yolu açılışı için geldiklerinde kendilerine bizzat eski demir yolu arazisini gösterdik. İsteklerimizi kendilerine belirttik ve sözünü aldık. TCDD yolları 3. Bölge müdürlüğü ile birlikte düzenlediğimiz çalışmada şehrimize değer katacak bu alan için çalışmalara başladık. İnşallah en kısa sürede ilk kazmayı vuracağız. Yıllardır şehri ikiye bölen demir yolunu şehir dışına alarak şehir içi trafiğini rahatlamasını sağladıysak,  şimdide söz verdiğimiz bu alan için çalışmalara başladık. Sosyal alan Bittiğinde Akhisar Avrupa standartlarında Türkiye’deki en uzun koşu ve bisiklet yoluna sahip olacak. Şimdiden Akhisar’ımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber