Akhisar'ın Amerikalı Damadı İslam'ı Seçti

Amerika’nın California Eyaletinde yaşayan 40 yaşındaki Harold Woodley Jr, Akhisarlı Elif Vargelen ile evlenmesi sonucu İslamiyet’i seçerek Ali adını aldı.

Akhisar'ın Amerikalı Damadı İslam'ı Seçti

 

Amerika’nın California Eyaletinde yaşayan 40 yaşındaki Harold Woodley Jr, Akhisarlı Elif Vargelen ile evlenmesi sonucu İslamiyet’i seçerek Ali adını aldı.


Amerika’da Devlet memurluğu yapan Harold Woodley 2009 yılında İngilizce öğretmenliği yapan 31 Yaşındaki Akhisarlı Elif Vargelen ile tanışması sonucu İslamiyet’e merak sararak araştırmalarda bulunmuş ve yaptığı araştırmalar sonucu doğru yolun İslamiyet olduğunu ve kendi isteği ile Müslüman olmak istediğini eşine ve ailesine belirtmiş.


Akhisar Müftülük Binasında gerçekleştirilen tören ile kelime-i şahadet getirerek Müslüman olan Harold Woodley çok mutlu olduğunu ifade etti. Harold Woodley, “ Eşim ile tanıştıktan sonra onunda yardımı ile İslamiyet’i araştırmaya başladım, araştırmalarım beni her geçen gün Müslüman olmaya bir adım daha yaklaştırdı ve sonunda doğru yolu bulduğuma inanıyorum. Ailem bu kararıma saygı gösterdi. Bende bundan gurur duyuyorum.” Dedi.


Konuşmasının ardından Akhisar Müftü Vekili A.Refik Demirel tarafından çiftin imam nikahı kıyıldı. Harold Woodley ise Kuran’ı Kerime el basarak kelime-i şahadet getirdi.

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber