Akhisar'daki Erzurumlular İlkleri Devam Ettiriyor

Akhisar Erzurumlular Derneği çeşitli kurumlara yapmış olduğu çeşitli eserlerin açılışlarını, Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy’un da katılımı ile gerçekleştirdi.

Akhisar'daki Erzurumlular İlkleri Devam Ettiriyor

 

Akhisar Erzurumlular Derneği çeşitli kurumlara yapmış olduğu çeşitli eserlerin açılışlarını, Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy’un da katılımı ile gerçekleştirdi.


İlk olarak  Cumhuriyet İlköğretim Okulunda Erzurumlular Derneği tarafından yaptırılan çeşmelerin açılış töreni gerçekleştirildi.  Törene Manisa Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, Akhisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Mermer, Şube Müdürü Cafer Tetik, okul idarecileri ve öğretmenleri , Erzurumlular Derneği Başkanı İrfan Aksoy ve Yönetim Kurulu üyeleri katıldı. Açılış töreninde İl Milli Eğitim Müdürü Altınsoy, çeşmelerden su içmeyi de ihmal etmedi.


Cumhuriyet İlk Öğretim Okulunda yapılan açılışın ardından Manisa Valiliği Akhisar Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde bulunan ve Erzurumlular Derneğince yapılan Bahçe Havuzunun açılış töreni yapıldı. Açılış Töreninin ardından İl Milli Eğitim Müdürü Altınsoy, Akhisar Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürü Sudi Arslan, Manisa Valiliği Akhisar Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Bekir Bozkurt ve Akhisar Huzurevi Müdürü Veli Başoğlu ile birlikte kurumu gezdi.


Son olarak ise Akhisar’da geçtiğimiz yıl faaliyete giren ve Yırcalı Ailesi tarafından yaptırılan Yırcalı Anaokulu ziyaret edildi. Ziyarette gene Erzurumlular Derneği tarafından yaptırılıp anaokuluna hediye edilen Atatürk Büstü ’nün açılışı gerçekleştirildi.  Açılış törenin ardından Anaokulu tarafından hazırlanan ikramlar yenildi.


Programın sonunda Erzurumlular Derneği’ni ve Nene Hatun Parkını da ziyaret eden Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy yapmış oldukları bütün eserlerden dolayı ve sergiledikleri olumlu davranışlardan ötürü Akhisar Erzurumlular Derneğine teşekkür etti. 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber