Akhisar'da Kaldırım İşgali Sona Erdi

Akhisar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından başlatılan “Kaldırım işgaline son, yaya ve engellilerin haklarını işgal etmek bize yakışmıyor, bize yakışanı yapalım

Akhisar'da Kaldırım İşgali Sona Erdi

 

Akhisar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından başlatılan “Kaldırım işgaline son, yaya ve engellilerin haklarını işgal etmek bize yakışmıyor, bize yakışanı yapalım” sloganıyla çıktığı projesi sonunda kent merkezindeki bir çok kaldırımlar yayaların serbest dolaşımına açıldı.


Konu ile ilgili bir açıklama yapan Akhisar Belediye Başkan Yardımcısı Latif Çakmak “İlçemiz belediye başkanlığı meclis salonunda Kaymakam Kamil Köten, Belediye Başkanı Salih Hızlı, Oda Başkanları ve Sivil Toplum örgüt temsilcileri ile yapılan ortak toplantı sonucu “Kaldırım işgaline son, yaya ve engellilerin haklarını işgal etmek bize yakışmıyor, bize yakışanı yapalım” sloganıyla start vererek belediye zabıta müdürlüğüne bağlı ekiplerce önceliği yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu merkez çarşıda el broşürleri, duvar afişleri dağıtarak esnaf ve işletmeler uyarıldı.


İlçemizin aynası ve simgesi durumundaki Tahir Ün Caddesi, 1, 15, 16 ve 19. sokak ve caddelerinde bulunan esnaf, işletmelerin dışarıya ürün çıkarmamaları sağlandı. Halkın ve esnafın desteği bu uygulamanın önümüzdeki günlerde tüm ilçemizde devam edeceği sinyalini vermiş oldu.


İlçemizdeki bu uygulamada tüm halkımızı ve esnafımızı görevli zabıta ekiplerine destek ve yardımcı olmaları konusunda teşekkür ediyorum.


Konuya duyarlı yaklaşarak, hem zabıta memurlarımız tarafından uygulanacak idari para cezasına maruz kalmamanız ham de hepimizin sahip olduğu  haklara saygılı davranış sergileyerek yakışanı yapacağınızı ümit ediyor, bu konuda uyarı almaksızın duyarlı yaklaşım gösteren örnek esnaf ve işletmelerimize teşekkür ederim” dedi.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber