Akhisar'da HDP Binasına Saldırı

HDP Akhisar ilçe binasına gece saatlerinde yapılan saldırı nedeniyle binanın camları kırılarak, tahrip edildi.

Akhisar'da HDP Binasına Saldırı

HDP Akhisar ilçe binasına gece saatlerinde yapılan saldırı nedeniyle binanın camları kırılarak, tahrip edildi. 

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Akhisar ilçe binasına gece saatlerinde kimliği belirsiz kişi veya kişilerce saldırı düzenlendi. Taş ve sopalı saldırı sonucunda camları kırılan ve tahrip edilen binayı sabah saatlerinde fark ettiklerini belirten HDP İlçe Başkanı M. Sıddık Bülbül, durumu emniyete bildirdiğini ve olay yerinde inceleme yapıldığını söyledi. Bülbül; ‘‘Bunu faşizanca yapılmış bir saldırı olarak kabul ediyor, Kürdistan ve Türkiye'de parti binalarımıza bu tür saldırılar söz konusudur. Bu saldırıların bizi yıldıracağını düşünenler yanılıyorlar, bu saldırılar bizi yıldıramaz’’ dedi.

HDP İlçe binasına yapılan saldırıyla ilgili konuşan HDP Manisa İl Başkanı Sait Taycı ise; ‘‘Gördüğümüz gibi alçakça işlenmiş siyasi bir saldırıla karşı karşıya Halkların Demokratik Partisi bu saldırı yapanlar hepimizin mağlubudur.  Gelinmiş olan bu hassas dönemde demokratik bir yarış içerisinde olan ve her geçen gün halkların yükselen değeri olan Halkların Demokratik Partisi’ne saldırı manidardır, bilinmektedir, bu saldırılar ne ilktir, ne sonda olacaktır. Halkların Demokratik Partisi’nin yükselişini bu tür saldırılar asla engelleyemez. Halkların Demokratik Partisi bu saldırılar karşısında gösterebileceği direnci, tutumu, bilinci, birikimi vardır. Ancak Türkiye halklarının ve bu toprakların içine çekilmek istendiği kaosa asla girmeyecektir. Ülkemizde yaşanan bir gerçeklik vardır seçim sürecinin dışında dünyanın bir çok ülkesinde faşist olarak tanımlayabileceğimiz yönetimlerin bile cüret edemeyeceği bir paket gündeme getirilmeye hızla hayata geçirilmeye çalışılmaktadır ve bunun zemini hazırlanmaya çalışılmaktadır. Polis şiddetinin, polis baskısının, polis cinayetlerinin yasal zemini oluşturulmak üzere gösterilen hükümetin göstermiş olduğu çabaların sokaklarda zemini yaratılmaya çalışılmaktadır. Bunun altını özellikle çiziyoruz Halkların Demokratik Partisi bu tür provokasyonlara asla gelmeyecektir. Buradan tüm Türkiye halklarını, barışı korumaya, kardeşliği korumaya ve sağduyulu olmaya çalışıyoruz. Feveran etmiyoruz kimse kana kan, intikam demiyoruz ve bunu siyasal bir saldırı olarak görüyoruz. Kimse bu tür saldırılarla Halkların Demokratik Partisini kaos ortamına çekemeyecektir. Bizler sağduyulu olarak demokratik hakkımızı sunarak Halkların Demokratik Partisini, halkların meclisteki tercihi kılmak için elimizden gelen mücadeleyi göstereceğiz. Sağduyulu olmaya devam edeceğiz. Buradan toplumun tüm kesimlerinde barışı korumak için el ele vermeye çağırıyoruz. Bu konuda görev hepimize düşmektedir. Bütün siyasal partiler bu toplumun ortak değerleridir. Birbirimizin değerlerine sahip çıktığımız ölçüde demokrasiyi yaşama geçireceğimiz olan bilinciyle bu saldırıyı kınıyoruz. Halkların Demokratik Partisi bundan böyle erdemli bir şekilde demokrasiyi yaşanılır kılmak, demokrasiyi tüm hakların tercihi kılmak adına mücadelemiz sürecektir’’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2015, 04:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
sam
sam - 6 yıl Önce

kırk yıllık teröristleri başımızın üstüne çıkaran çözüm süreci yalanına lanet olsun! doğuda hiçbir asker polis sokağa bile çıkamazken burası kimin memleketi soruyorum size ?

vatan evladı
vatan evladı - 6 yıl Önce

iyi yapmışlar

SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber