Akhisar'da Esrar Operasyonu, 3 Kişi Tutuklandı

Manisa merkez, Saruhanlı ve Akhisar İlçeleri'nde polis tarafından düzenlenen eş zamanlı operasyonda, esrar bulundurup

Akhisar'da Esrar Operasyonu, 3 Kişi Tutuklandı

 

Manisa merkez, Saruhanlı ve Akhisar İlçeleri'nde polis tarafından düzenlenen eş zamanlı operasyonda, esrar bulundurup ticaretini yaptığı gerekçesiyle gözaltına alınan 7 kişiden 3'ü çıkartıldıkları mahkemece tutuklandı.


Manisa Emniyeti Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, Manisa merkez, Saruhanlı ve Akhisar İlçeleri'nde esrar bulundurup ticaretini yaptığı ileri sürülen bir şebekeyi takibe aldı. Yaklaşık 6 ay süren teknik ve fiziki takibin ardından çeteyi deşifre eden polis, 12 ayrı adres belirledi ve dün (Çarşamba) sabah saatlerinde eş zamanlı operasyonlar düzenledi. Operasyonda, M.Ç., T.O., T.E., E.Ç., M.Y., V.Ş. ve R.Y. gözaltına alındı. Şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda 342 gram esrar, bir hassas terazi, 26 kök hint keneviri, bir ruhsatsız tabanca ve şarjör ele geçirildi. Emniyette sorgulanan zanlılardan, üçü ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakılırken, M.Ç., T.O., T.E. ve E.Ç. bugün sabah saatlerinde adliyeye sevk edildi. Mahkemeye çıkartılan 4 kişiden M.Ç., tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı, diğer 3 kişi tutuklandı.


Öte yandan polisin, takibi sırada, söz konusu kişilerle irtibatlı olduğu gerekçesiyle gözaltına alınan 9 kişinin önceki aylarda çıkartıldıkları mahkemelerce tutuklandığı, bu kişilerin evlerinde ise toplam 108 kilo 861 gram esrar ve bir ruhsatsız tabancanın ele geçirildiği bildirildi.


Manisa İl Emniyet Müdürü Yunus Çetin, yaptığı yazılı açıklamada, "Sokak satıcılarına karşı geçmiş dönemde yürüttüğümüz başarılı operasyonlara, hassasiyet ve titizlikle devam edilmektedir. Polisimiz, uyuşturucu madde kaçakçılığı ile mücadelesini kararlı biçimde bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sürdürecektir" diye konuştu. 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber