Akhisar’da Demiryolu Geçitleri Tarih Oluyor

Akhisar şehir merkezinden geçen Türkiye Cumhuriyet Devlet Demiryolları, şehir dışına alınma projesi hızla ilerliyor. Konu ile ilgili verdikleri sözleri tutmanın mutluluğunu ifade eden AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir, tren yolunun şehir dışına alınmasının ardından demiryolu geçitlerinin tarih olacağına vurgu yaptı.

Akhisar’da Demiryolu Geçitleri Tarih Oluyor

 Akhisar şehir merkezinden geçen Türkiye Cumhuriyet Devlet Demiryolları, şehir dışına alınma projesi hızla ilerliyor. Konu ile ilgili verdikleri sözleri tutmanın mutluluğunu ifade eden AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir, tren yolunun şehir dışına alınmasının ardından demiryolu geçitlerinin tarih olacağına vurgu yaptı.


AKHİSAR BÜTÜN ŞEHİR OLACAK
Şehri ikiye bölen demiryolunun kalkması ile bölünmüş iki parça haline görünen Akhisar’ın artık bütün şehir olacağını dile getiren Milletvekili Uğur Aydemir; “şehrimizde telaffuz edilen demiryolunun üstü, demiryolunun altı sözleri artık son bulacaktır. Projenin yüzde 20’lik aşaması tamamlandı ve çalışmalar hızla devam ediyor. Demiryolunun şehir dışına alınması ile yol 2 buçuk kilometre daha kısalacaktır. Yeni yapılan demiryolu toplamda 12 kilometredir” dedi.

Mevcut çalışmaların Dayıoğlu Mahallesi mevkiinde yapıldığını belirten Milletvekili Aydemir; şuanki çalışmanın yine Akhisar çevresinden geçecek olan Otoban ile Demiryolunun kesiştiği köprülerin ve alt geçitlerin yapıldığına vurgu yaparak çalışmaların hızla ilerlediğini belirtti. Projenin tamamlanması için projeyi yakından takip ettiklerini belirten Aydemir, Akhisar’ın geleceğine yatırımların hızla devam edeceğine vurgu yaptı.

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2015, 09:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
cihan gördü
cihan gördü - 6 yıl Önce

Eee akhisar yine ikiye bölünüyor. Yolun üstü yolun altı. ...

A.K.D.
A.K.D. - 6 yıl Önce

Malesef elimizin altındaki demiryolu imkanını kullanılmasını zorlaştırmak için şehir dışına atıyoruz ve bunu da matah birşeymiş gibi sergiliyoruz. Avrupada çoğu istasyon şehrin merkezindeyken biz merkezimizdeki demiryolunu rant uğruna söküp şehrin dışına atıyoruz. Neymiş şehri ikiye bölüyormuş. Haa peki öyle olsun ve ikiye bölüyor diyelim, tek çözüm söküp şehrin dışına atmak mı. Evden çıkıp 200 metre yürüyerek ulaşabildiğimiz istasyonumuzu kaç dakikada nasıl ulaşılabileceği meçhul olan bir yere atmak mı tek çözüm?? Yük trenlerini al organize tarafına. Zaten graniserden seramikleri kamyona yükle, Akhisar istasyona götür indir ve vagonlara yükle. Bunun manasını hiç anlamış değilim. Yolcu hattını da al Akhisarın girişinde yer altına. Aynı güzergahtan geçir ve şehrin bitişinde tekrar gün yüzüne çıkar. Şehrin merkezinde metro gibi yer altı istasyonu yap. Ama yok. Vizyonsuz Akhisar halkı yine basiretsiz işlere vesile oluyor. Kaldırın bu şehri ortadan ikiye bölen demirden yolları... Nolacak bundan sonra tren yolu altı mahallesi insanlarının, aşağı mahalle insanlarının aşağılık kompleksi son mu bulacak?? Peki o her gün kimbilir kaç bin aracın geçtiği yol bölmüyor mu şehri ikiye.. Ama yook.. Kara yolu medeniyettir. Biz şu kahrolası Akhisarı ikiye bölen demirden yolları söküp atalım da uzağımıza gerisi mühim değil.

bbb
bbb - 6 yıl Önce

a.k.d valla pes bu insanlar ne yaparsa yapsın muhalefetsiniz,yazık...

SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber