Akhisar'da Büyükşehir'in Eğitim Desteği Engellendiği İddia Edildi

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Akhisar ilçesi Başlamış Ceyhan Karasoy Ortaokulu’nda görev yapan bir öğretmenin sosyal medya ü

Akhisar'da Büyükşehir'in Eğitim Desteği Engellendiği İddia Edildi

 Manisa Büyükşehir Belediyesi, Akhisar ilçesi Başlamış Ceyhan Karasoy Ortaokulu’nda görev yapan bir öğretmenin sosyal medya üzerinden yaptığı kitap talebine duyarsız kalmadı. Okula yardım götürmek için Akhisar’a giden belediye yetkilileri, büyük bir skandalla karşı karşıya kaldı.

Akhisar Başlamış Ceyhan Karasoy Ortaokulu’nda görevli bir öğretmen, okul kütüphanesi kurulması için sosyal medyada kitap yardımı çağrısında bulundu. Paylaşım üzerine Manisa Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı kitap talebinde bulunan öğretmenle iletişime geçerek konuya duyarsız kalmadı. 

12 mahalleye taşıma yoluyla eğitim veren ve ayrıca özel eğitim sınıfı bulunan okula yardım amacıyla kırtasiye kitleri, boyama kitapları, oturma bankları, spor malzemeleri ve hikaye kitapları toplandı. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ün eşi Şeyda Ergün, Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Hasan Eryılmaz ve  Akhisar Koordinatörü Doğan Ensivri, yardım malzemeleriyle birlikte Başlamış Ceyhan Karasoy Ortaokulu’nu ziyaret etti.

KAYMAKAM VE İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ DAĞITIMA İZİN VERMEDİ!

Dezavantajlı gruptaki çocuklara yardım etmek amacıyla okulu ziyaret eden Şeyda Ergün ve beraberindekiler, büyük bir skandalla karşı karşıya kaldı. Akhisar Kaymakamı Kaan Peker ve  İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Mermer, yardım malzemelerinin bazılarında Manisa Büyükşehir Belediyesi logosu olduğu için dağıtıma izin vermedi. Bunun üzerine Akhisar Koordinatörü Doğan Ensivri, Kaymakam Peker ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mermer ile irtibata geçti ancak konuşmalar bir sonuç vermedi. 

Peker ve Mermer, siyasi amaçlar güdülebileceğini öne sürdü ve yardım malzemelerinin dağıtılmasını engelledi. Toplanan hikaye kitapları Öğretmenler Odası’na bırakılırken, oturma bankları okul yönetimi tarafından teslim alındı.

Manisa Büyükşehir Belediyesi logolu boyama kitapları ve spor malzemeleri ise teslim alınmaması nedeniyle mahalle muhtarına bırakıldı. 

ERGÜN, “HER ZAMAN DESTEK OLMAYA HAZIRIZ”

Konuyla ilgili konuşan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün eşi Şeyda Ergün, öğrencilerin eğitimine her zaman destek vereceklerini söyledi. Şeyda Ergün, "İnsana destek noktasında elimizin ulaşabileceği her yerde taşın altına elimizi koyarız. Bir de eğitim söz konusu olunca bu isteğimiz bir kat daha artıyor. Biz de sosyal medya aracılığıyla yapılan çağrıya duyarsız kalmayarak  çok sayıda öykü, roman, kırtasiye seti, oturma bankı, spor malzemesi ve çocuklarımızın çevre bilinci kazanması amacıyla hazırlanan kitaplarla okulumuza destek olmak istedik. Öğrencilerimizin her türlü ihtiyacında destek olmaya hazırız” dedi. Öte yandan Şeyda Ergün, öğrencilerin giysi, ayakkabı gibi ihtiyaçlarına destek olabileceklerini ifade etmesine rağmen Okul Müdürü'nün ilçe yöneticilerinin baskısı altında kalması nedeniyle bu çağrı da yanıtsız kaldı. 

ERYILMAZ, “ÇOCUKLAR GELECEĞİMİZDİR”

Manisa Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Hasan Eryılmaz, çocukların ülkenin geleceği olduğuna vurgu yaptı. Öğrencilerin eğitimine destek olabilmek için Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz ERGÜN önderliğinde  17 ilçede MABEM kursları açtıklarına değinen Eryılmaz, “Eğitimli ve güçlü çocuklar, güçlü gelecek demektir. Biz de çocuklarımızın eğitimine destek olabilmek için 17 ilçemizde özel kurslar açtık. Örnek vermek gerekirse, MABEM ve çocuk kültür sanat merkezleri her zaman öğrencilerimizin hizmetindedir. MABEM’de öğrencilerimizin başarı oranı yüzde 98’dir. Biz Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak geleceğimizin teminatı çocuklarımızın eğitimine her zaman destek olacağız” ifadelerini kullandı. 

“BU İŞTE ÇİFTE STANDART VAR”

Akhisar’da yaşanan kitap sorunuyla ilgili konuşan Hasan Eryılmaz, “Biz çocuklarımızın geleceği için elimizi her zaman taşın altına koyarız. Böyle bir destekte hiçbir zaman siyaset amacı gütmeyiz. Büyükşehir belediyesi, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nin resmi bir kurumudur. Sırf büyükşehir logosu var diye, milli irade ile seçilmiş Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’ün imzası var diye eğitim materyallerinin ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılmasının engellenmesi tamamen bir art niyettir. Madem Akhisar’daki bazı yöneticilerimiz bu zihniyette, o zaman büyükşehir belediyesinin yaptığı yollardan geçmesinler, büyükşehir belediyesi görevlilerinin bin bir zorlukla boğuşarak hizmete geçirdiği içme sularından içmesinler. Eğer bize bu işi engelleyen yetkililer çıkıp da yok ’bizden izin almadılar’ gibi söylemlerde bulunurlar ise biz de bu işte çifte standart olduğunu, art niyet olduğunu daha önce aynı ilçede okullarda başka kurumların dağıttığı materyaller ile ilgili yazılı izin alındıysa bunun belgesini de sorarız, iznini de sorgularız." dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2016, 01:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
yıl
yıl - 6 yıl Önce

öğretmen kitap iştiyor reklam değil

ilker
ilker - 6 yıl Önce

aynı kaymakam ve ilçe müdürü akp dağıtınca nie sesini çıkartmıyor???sonuçta öğrencilere verilen bir hizmet madem engelliyorsunuz siz verin çocukların ihtiyaçlarını....

SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber