Akhisar’da 87 İçme Suyu Deposundaki Çalışmalar Yarılandı

MASKİ Genel Müdürlüğü, Akhisar ilçesinde 4 milyon 200 bin TL yatırımla 87 içme suyu deposu ile 3 adet terfi binasında başladığı tadilat çalışmalarında yarıya geldi.

Akhisar’da 87 İçme Suyu Deposundaki Çalışmalar Yarılandı

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, il genelinde içme suyu depolarındaki yenileme çalışmalarına yoğun mesai harcıyor. Bu kapsamda, Akhisar ilçesindeki içme suyu depolarında yürütülen bakım onarım çalışmaları yarılandı. Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı bünyesinde devam eden çalışmalar ile 87 adet içme suyu deposu ile 3 adet terfi binası daha sağlıklı hale getiriliyor. 4 milyon 200 bin TL’lik yatırımda mahalleler teker teker daha sağlıklı ve temiz içme suyu depolarına kavuşuyor.

İçme suyu depoları hem sağlıklı hem de güvenli hale geliyor

İçme suyu depolarında manevra odalarından dış cephelere, yalıtım sisteminden fayans döşemesine kadar birçok alan yenileniyor. Ayrıca, himaye çiti ile çevrilen depolara dışarıdan müdahale edilmesinin de önüne geçiliyor.

Çalışmalar adım adım tamamlanıyor

MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Burak Aslay, hanelere ulaşan suyun daha sağlıklı olması için idare olarak yoğun mesai harcadıklarını belirterek, “17 ilçemizde içme suyu depolarında bakım onarım çalışmalarımızı hızlı bir şekilde yürütüyoruz. Manisa’daki içme suyu depolarımızın tamamını yenileme noktasında çok az bir çalışmamız kaldı. Akhisar ilçemizde 87 içme suyu deposu ve 3 adet terfi binasındaki çalışmalarımızı yarıladık. Yatırımlarımızı adım adım tamamlıyoruz. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün talimatları ile hemşerilerimizi yıllardır bekledikleri hizmetlere kavuşturmaya devam edeceğiz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2019, 22:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber