Akhisar'da 0 Derecede 18:45 Protestosu

Dün 18.45 teki Ankara’daki terör eylemi, Akhisar’da aynı saatte, Şehit Teğmen Tahir Ün Caddesinde, hava sıcaklığının

Akhisar'da 0 Derecede 18:45 Protestosu

 Dün 18.45 teki Ankara’daki terör eylemi, Akhisar’da aynı saatte, Şehit Teğmen Tahir Ün Caddesinde, hava sıcaklığının 0 derece ve aşırı ayaz olmasına rağmen  100 yakın vatandaş tarafından  protesto edildi.

Mumların yanamadığı, ellerinde cep telefonları ve bazı minik gaz lambaları ile yapılan protestoda Demokrasi Platformu adına  basın açıklaması  Akhisar Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Avukat Günhan Bakırlıoğlu okudu. Basın açıklamasından sonra üzerinde güvercin bulunan, ve  Ankara’daki  terör olayı resimlerinin bulunduğu  afişin önünde oturma eylemi yaptılar

YAPILAN BASIN AÇIKLAMASININ METNİ:

LANETLİYORUZ

5 KATLİAM 177 ÖLÜM 0 İSTİFA, 5 HAZİRAN 2015 DİYARBAKIR 5 ÖLÜM, 20 TEMMUZ 2015 SURUÇ 33 ÖLÜM, 10 EKİM 2015 ANKARA 100 ÖLÜM, 12 OCAK SULTANAHMET 10 ÖLÜM, 17 ŞUBAT ANKARA 29 ÖLÜM, 13 MART 2016 SAAT 18.45 ANKARA “ HEPİMİZİ VURDUNUZ, HEPİMİZİ ÖLDÜRDÜNÜZ”

ANKARA’NIN KALBİNDE, GÜVEN PARK’IN YANINDA BULUNAN OTOBÜS DURAKLARINDA PATLATTILAR BOMBALARI…38 YURTTAŞIMIZI KAYBETTİK.15’İ AĞIR OLMAK ÜZERE 71 YURTTAŞIMIZ DA YARALI OLARAK KURTULDU YAŞANAN KATLİAMDAN.

ALÇAKÇA SALDIRININ HEDEFİNDE BU SEFER, EVLERİNE GİTMEK İÇİN OTOBÜS DURAKLARINDA BEKLEYEN YURTTAŞLARIMIZ, EKMEK PARASI PEŞİNDE KOŞAN EMEKÇİLER, YURTLARINA DÖNMEYE ÇALIŞAN GENÇLERİMİZ, ÜNİVERSİTEYE GİRİŞ SINAVI HEYECANINI YAŞAYAN ÇOCUKLARIMIZ VARDI.
ARTIK YETER. HÜKÜMET İSTİFA

YAŞANAN KATLİAMLARI SIRADANLAŞTIRMAYA ÇALIŞAN SİYASİ İKTİDAR: YİNE AYNI AÇIKLAMALAR, GÜVENLİK ZİRVESİ TOPLANTILARI, BASIN YAYIN VE SOSYAL MEDYA ERİŞİM YASAKLARI, DOSYALARA GİZLİLİK KARARLARI VE ÜLKEYİ UÇURUMA GÖTÜREN POLİTİKALARLA, YAŞANAN BU KATLİAMI DA GEÇİŞTİRME ÇABASI İÇERİSİNDEDİR.

TÜRKİYE’Yİ SURİYE’DE SAVAŞA SOKMAK İÇİN HER YOLU DENEYENLER, BU AMAÇLARINA TAM OLARAK ULAŞAMAMIŞ OLSALAR BİLE BÖLGEDE YAŞANAN SAVAŞI ÜLKEMİZE TAŞIMAYI BAŞARMIŞLARDIR.

ÜLKEMİZİ BU KARANLIĞIN ORTASINA SÜRÜKLEYEN AKP HAMASET NUTUKLARLA ÜZERİNDEKİ SORUMLULUĞUNDAN KURTULAMAZ.” SURİYE’DE Kİ İSTİKRARSIZLIK BİZİ VURUYOR” AÇIKLAMASI YAPAN HÜKÜMET YETKİLİLERİ, SURİYE’NİN İSTİKRARSIZLAŞMASININ, PARÇALANMASININ EN ÖNDE GELEN SORUMLULARINDAN OLDUKLARINI UNUTMAMALIDIR.

BAŞKANLIK REJİMİ DIŞINDA HERHANGİ BİR DERDİ VE ÇALIŞMASI OLMAYAN HÜKÜMET DERHAL İSTİFA ETMELİ, TOPLUMUN TÜM KESİMLERİNE GÜVEN VERECEK, TOPLUMSAL BARIŞI SAĞLAYACAK VE ÜLKEMİZİ UÇURUMUN KENARINDAN ÇEKİP ALACAK ADIMLAR HIZLA ATILMALIDIR.

AKHİSAR DA LİSE EĞİTİMİNİ TAMAMLAMIŞ VE ODTÜ ÖĞRENCİSİYKEN YAŞANAN KATLİAMDA HAYATINI KAYBEDEN BERKAY BAŞ’IN NEZDİNDE TÜM KAYBETTİKLERİMİZİ BİR KEZ DAHA ANIYOR VE ARTIK YETER DİYORUZ.

AKHİSAR DEMOKRASİ PLATFORMU


Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2016, 00:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
genc
genc - 6 yıl Önce

hangi biri gerçekten vatan için orda acaba

SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber