Akhisar Ülkü Ocaklarından Aşure Hayrı Etlinliği

Akhisar’da Ülkü Ocakları Eğitim Kültür Vakfı bugün saat 13.00’te Akhisar başkanlığı tarafından şehrin en işlek

Akhisar Ülkü Ocaklarından Aşure Hayrı Etlinliği

Mustafa ÖZDEMİR (Akhisarpress.com) - Akhisar’da Ülkü Ocakları Eğitim Kültür Vakfı bugün saat 13.00’te Akhisar başkanlığı tarafından şehrin en işlek caddesi olan Tahir Ün Caddesinde Aşure etkinliği düzenlendi.

Akhisar Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Ali Çavdar ve yönetim kurulu üyelerininde katıldığı aşure etkinliğinde, katılımcılara Çavdar kendi elleriyle aşure ikram etti.

Etkinlik hakkında açıklama yapan Akhisar Ülkü Ocakları Başkanı Mustafa Gencer; “Toplumumuzda birlik ve beraberliğin en önemli timsallerinden biri olan Aşure gününde sıla-i rahim yapmak, sadada vermek, aşure veya başka tatlı yaparak bunu dağıtmak çocukları sevindirmek kültürümüzde bugüne özgü yapılan geleneksel güzel adetlerimizdir. Bugünün ruhunda kardeşliğin, birliğin, sevginin, anlayışın ve hoşgörünün anlamı saklıdır. Bugün, bu ruhtan feyiz alarak bütün bir ömrü hayır ve güzellikler içinde geçirmek için çokça dua edilmesi gereken bir gündür.

Aşure günü tarihimizde de Hazreti Adem’in Tevbe’sinin kabul olması, Hazreti Nuh’un Tufan’dan kurtulması, Hz. Yunus’un balığın karnından çıkması, Hz. İbrahim’in ateşte yanması, Hz. İdris’in canlı olarak göğe çıkarılması, Hz. Yakup’un oğlu Hz. Yusuf’a kavuşması, Hz. Yusuf’un kuyudan çıkması, Hz. Eyüp’ün hastalıktan kurtulması, Hz. Musa’nın Kızıldenizi geçmesi, Hz. İsa’nın doğumu ve ölümden kurtulup diri olarak göğe çıkarılması gibi önemli olayların gerçekleştiği mübarek gündür. Aynı şekilde Hz. Peygamber’imizi (s.a.v.) sevgili torunu Hz. Hüseyin ve beraberindeki masum canların Kerbela’da yaşadığı dram her birimizin, millet olarak hepimizin ortak acısı, ortak hüznü ortak kederidir.” Dedi.

Etkinlikte katılımcılara aşure ikram edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber