Akhisar Stadının Son Hali

Spor Toto teşkilatının katkılarıyla Akhisar Belediyesi tarafından ihalesi yapılan Spor Toto Akhisar Stadyumundaki çalışmaları son halini görüntüledik.

Akhisar Stadının Son Hali

Spor Toto teşkilatının katkılarıyla Akhisar Belediyesi tarafından ihalesi yapılan Spor Toto Akhisar Stadyumundaki çalışmaları son halini görüntüledik.

1 Mart 2017'de Spor Toto Akhisar Stadyumu ve Spor Salonu ihalesi Akhisar Belediyesi Encümen Salonunda yapıldı. İhaleye 4 firma katıldı pazarlık usulü ile yapılan stadyum inşaatı ihalesini daha önce Gaziantep Arena Stadyumunu yapan ve 71 milyon 240 bin TL ile May İnş. Taah. Ltd. Şti kazandı. 


Şehir merkezinden girişteki son kavşaktan görünen stadyumun son durumu
Stadyumun kuzey-doğudan görünümüStadyum ikaml inşaatının kuzey ana giriş kapısından görünümü


Stadyumu çevreleyen mebran kaplı çelikler ile stadum duvarı arasındaki boşluklar...


An itibari ile stadyumun batı kısmında mebran kaplama çalışması yapılıyor.


Yukarıdaki fotoğraflar da çim saha drenaj sistemi alt tabaka döşeme çalışması yapılıyor.


Mebran döşeme çalışmaları mühendisler eşliğinde titizlikle sürdürülüyor


Çim alt tabaka döşemesi ardından yine özel bir kum kaplaması yapılacak..


Mebran çalışması ana projede olduğu gibi yeşil ve beyaz renklerden oluşuyor.


Ağustos ayının 15'inden sonra hibrit çim ekim çalışmalarının başlayacağı bildirildi.


Soyunma odalarındaki yeşil-siyah fayanslar göze çarpıyor.


Yukarıdaki fotoğraf ise futbolcuların seremoni öncesi çıkış yapacağı alan. Bu alanın tavan kısmı yine stadyum çatı kısmında bulunan zeytin yaprağı figürü bulunuyor.


Stadyumda aynı anda onlarca işçi çalışıyor.


Yukarıdaki fotoğraf ise Güney-batı kısmındaki aydınlatma direğine ait. Bugün itibari ile bu direğin en üst kısmı bitirilecek ve ilk aydınlatma önümüzdeki günlerde kendini gösterecek.


Yeşil ve beyaz mebran ile kaplı güney tribünündeki koyu gölgelerin eşliğinde çalışmalar devam ediyo


Akhisar Belediye Başkanlığımız ile Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü arasında 30.03.2011 tarihinde Akhisar İnönü Mahallesinde 365 ada 2 parselde kayıtlı 37.233M2 yüzölçümlü taşınmazın üzerindeki tesislerle birlikte belediyeye mülkiyeti ile devri karşılığında mülkiyeti belediyeye ait tapuda Reşatbey Mahallesi 2213 ada 1 parsel kayıtlı 52.137,44M2 yüzölçümlü arsaya UEFA standartlarında 12.000 seyircili kapasiteli stadyum ve 2.000 seyircili spor salonu yapılması karşılığında devri konusunu kapsayan protokol imzalanmıştır.


Saha içerisindeki drenaj sistemleri tam anlamıyla titizlikle sürdürülüyor...


Bu fotoğraf ise Maraton tribününden çekilmiş bir kare...


Kuzey tribünündeki son çelik yerleştirme çalışmaları devam ediyor.


Bu da kuzey-doğuda bulunan aydınlatma direği...6 Şubat 2017’de Akhisar Belediyesi Şubat ayı olağan meclis toplantısında alınan karar ile stadyumun isminin “Spor Toto Akhisar Stadyumu ve Spor  Salonu” olarak değiştirilmesine oy birliği ile karar verildi.
 

15 Mart 2017'de İhale Komisyon Başkanı Latif Çakmak, Akhisar Belediyesi Fen İşleri Müdürü Öznur Babacan ve May İnş. Taah. Ltd. Şti yetkilisi Musa Vural ile karşılıklı olarak Encümen Salonunda sözleşme


Akhisar Arena Spor Kompleksi Akhisar ‘ı simgeleyecek çağdaş, high-tech bir yapı olarak tasarlandı. 


Kompleks 12.000 kişilik stadyum 2000 kişilik kapalı spor salonu ve 600 araç kapasiteli kapalı otoparktan oluşmaktadır.


Yapının kullanım alanları ve tribünler betonarme sistem olarak tasarlanmış; tribün çatı örtüsü çelik konstrüksiyon ve membranla kompoze edilmiştir.Çelik konstrüksiyon strüktürü ve formu, Akhisar’ın simgesi sayılan zeytin ağacının yaprak formundan hareketle yaprak biçimli çelik modüllerin yan yana gelmesiyle şekillenmiştir.


Akhisar Spor’un renklerini içerek bu örtü, spor kompleksinin ana görsel karakterini oluşturmaktadır.Yapıların etrafı adeta bir kent meydanı niteliğinde düzenlenerek aydınlatmalı sert zemin peyzajı yapılmıştır.


Akhisar Arena Spor Kompleksi’nin mimarisi; nitelikleri, teknik kapasitesi ve çeşitli kullanım imkanlarıyla Akhisar sporunu, sporcularını ileri hedeflere taşıyan, sporun yanı sıra aktif bir sosyal merkez oluşturmayı amaçlayan bir yaklaşımla tasarlanmıştır.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber