Akhisar Stadı Ne Zaman Bitecek? İşte Cevabı..

Spor Toto Süper Lig’e çıktığından beri maçlarını Manisa 19 Mayıs Stadında oynayan Akhisar Belediyespor’un maçlarını Akhisar’da oynaması için 6 Mart 2014 yılında Akhisar Arena’nın temelleri atılmıştı.

Akhisar Stadı Ne Zaman Bitecek? İşte Cevabı..
Akhisarpress.com ÖZEL - Spor Toto Süper Lig’e çıktığından beri maçlarını Manisa 19 Mayıs Stadında oynayan Akhisar Belediyespor’un maçlarını Akhisar’da oynaması için 6 Mart 2014 yılında Akhisar Arena’nın temelleri atılmıştı.
İçinde 13 bin kişilik stat ve 2 bin kişilik spor salonu olan kompleks 30 milyon + kdv’ye mal olacak. Meclis toplantısında belediye başkanı Salih Hızlı konuya açıklık getirdi.

Bugün gerçekleştirilen Akhisar Belediyesi Nisan ayı meclis toplantısının gündem maddelerinden biri stat için iller bankasından 10 milyon TL kredi çekme yetkisinin belediye başkanı Salih Hızlı’ya verilmesi AK Parti, CHP ve MHP’li meclis üyeleri tarafından oy birliği ile kabul edildi.

Bu paranın iller bankasından çekilecek olan toplam 30 milyonun bir parçası olduğunu ilk kararın üzerinden bir yıl geçtiği için yeniden meclis kararı gerektiğini ifade eden belediye başkanı Salih Hızlı, stadın bitmesi için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini söyledi.

İNTİHAR GİRİŞİMİNİN BELEDİYE İLE BİR İLGİSİ YOK

CHP Meclis üyesi Lütfü Akdağ’ın statta geçtiğimiz günlerde yaşanan işçilerin paralarının alamaması sonucu intihar girişiminin perde arkasını sorması üzerine Hızlı; “Bu konunun belediye ile bir bağlantısı yoktur. Oradaki alt yüklenicinin işçilerin parasını ödememesinden kaynaklanan bir şeydir. Bizim ana yükleniciye para ödeyip ödemememizden kaynaklanan bir sorun değildir. Zaten meselede orada çözülmüştür. 

SÜRESİ UZADI.. AĞUSTOS - EKİM

Stat yapımının süresinin bittiğini ancak bazı sebeplerden dolayı sürenin uzadığını belirten Hızlı; “Bunların arasında yasal sebepler, başlarken zemin etüdü ile ilgili sebepler ve yer teslimi ile ilgili bazı gecikmeler olmuştu. Burada yasal prosedür işliyor. Bizim verdiğimiz yasal süre içinde stat inşaatının bitmesi gerekiyor. Ancak öncelikle şunu dile getiriyoruz, Süper Lig’de bir takımımız var önümüzdeki sezon artık maçlarını burada oynamasını istiyoruz. Ağustos – Ekim aylarında iş programında bir sıkıntı oluşmazsa orada takımımızın Süper Lig maçlarını oynaması için gayret sarf ediyoruz. Müteahhit bu yöne bize iş programını sunuyor.”dedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2015, 16:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
usen
usen - 6 yıl Önce

stad inşaatı bu hızla giderse 2015 ağustosunu bırakın 2016 yılına bile yetişmez.ben hergün stadın yanından geçiyorum. gördüğüm çalışan işçi sayısı 20-25 arası. bu kadar işçi ile değil stad inşaatı apartman inşaatı bile bitmez.

Can Sönmez
Can Sönmez - 5 yıl Önce

bu kadar beceriksiz bir belediye olabilir mi arkadaş? bunlar stadı yapana kadar takım ligden düşer. bütün maçlarını deplasmanda oynayan küçük bütçeli takıma eziyettir bu. yüklenicide sorun varmış, bilmem neymiş? git çöz o zaman. geriye yaslanmışlar, birileri stad yapsın diye. iki yumurta bile kıramaz bunlar. cihat hoca ve yönetimin emeğine yazık oluyor. tribünü bomboş 19 mayıs tarlasında oynanmasından da utanmıyorlar. beceriksizler. sorsan bu işlerin nasıl yürüdüğünü biliyor musun derler? arkadaş, bi sorumluluk alıyorsan işi götüreceksin. beceremiyorsan, beceren adamlara yetkini bırakacaksın. bıktırdınız şu tarlada maç izletmekten.

dansçı_halil
dansçı_halil - 5 yıl Önce

o stad bitsin bak salih hızlı sana neler olucak

Turhan.simsir@facebook.com
Turhan.simsir@facebook.com - 5 yıl Önce

Bukadar uzun zaman icerisinde 100000 kisilik stat yapilirdi. Ilgililerin hiç olmassa ayda bir halkla toplantilar yapip halka insaat hakkinda bilgilendirir, benim umudum yok artik ..

Mümin
Mümin - 5 yıl Önce

4 yilda 12 bin kisilik bir stat bitmezmi bitmezmis gorduk.siradan bir ustaya verseniz stadi bir yilda bitirirdi.bu sene de bitmese senol gunes bizi ligden attiracak nededi mactan sonra(stadi olmayani super lige almayacaksin) bunu dedirtmeyin artik ayip lutfen bitirin su stadi bizde gorelim ilcemizde feneri,gs,brs,bşk trp,yoksa kartal spor blk,z.burnu bunlari izliyecegiz.

FATİH AKYÜREK
FATİH AKYÜREK - 5 yıl Önce

Ya Allah belanizi versin 100000 kişilik stad yapılırdı bu surede bu nasıl belediye hepiniz Allah belasını versin

basri, ustek
basri, ustek - 5 yıl Önce

Yerseniz o kadar para pul...essege bile olursun kul...siz insan olamassiniz yuzunuz kizarmaz sizin. Bu milletten utanmayan hayasizlar

SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber