Akhisar'ı mutlu edecek sıcak asfalt çalışması

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Başkan Cengiz Ergün’ün Çağlak Festivali açılış programında vatandaşlara sözünü verdiği Kırbağlar mevkiinde sıcak asfalt çalışmalarına başladı.

Akhisar'ı mutlu edecek sıcak asfalt çalışması

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Başkan Cengiz Ergün’ün Çağlak Festivali açılış programında vatandaşlara sözünü verdiği Kırbağlar mevkiinde sıcak asfalt çalışmalarına başladı. Çalışmaları yerinde inceleyen Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, yaklaşık 40 yıldan beri kanayan yara haline gelen yolda Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin canla başla çalıştığını belirterek ilçeye kazandırılan hizmetlerin hayırlı olmasını diledi. 

Manisa Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekipleri, Akhisar ilçesinde Kırbağlar mevkii olarak bilinen Rumeli Caddesi’nde sıcak asfalt atımına başladı. Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu da, Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanı Kurtuluş Kuruçay ile birlikte devam eden çalışmaları inceledi. İncelemeler sırasında heyete Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Doğan Ensivri, MHP Akhisar İlçe Başkanı Ahmet Namal, Akhisar Muhtarlık İşleri Şube Müdür Vekili Fahri Dinçer, Akhisar Muhtarlar Derneği Başkanı İhsan Gümüş, Akhisar Şantiye Şefi Murat İpek, mahalle muhtarları ve vatandaşlar eşlik etti. Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanı Kurtuluş Kuruçay ile birlikte ekiplere çalışmalarında kolaylıklar diledi.  

Muhtarlar ve Vatandaşlar Mutluluklarını Dile Getirdi

Yaklaşık 40 yıldır yama ile düzenlenen ve vatandaşların korkulu rüyası haline gelen 3 buçuk kilometrelik güzergahta yapılan sıcak asfalt çalışmaları mahalle muhtarlarını ve vatandaşları oldukça mutlu etti. 

Seyitahmet Mahalle Muhtarı Yaşar Ali Dalgıç, “Bu yolun yapılması gerçekten çok güzel oldu. Bakıma ihtiyacı vardı. Bu çalışma bizi memnun etti. Mahallemiz güzelleşti”. 

Dayıoğlu Mahalle Muhtarı Taner Çetiner, “Yıllardır zaten yol bozuk olduğu için yama yapıldı geçildi, çok zorluklar çektik gerçekten. Cengiz Başkana çok teşekkür ederiz. Çok güzel bir çalışma oldu. Bizleri de çok rahatlattı”. 

Ballıca Mahalle Muhtarı İbrahim Özkul, “Mevcut yola eskiden yamalar yapılıyordu, şimdi sıfırdan yapıldı. Herhalde bir 15 yıl arkamıza bakmayız diye düşünüyoruz. Mahallem adına Cengiz Ergün Başkana teşekkür ederim”.

Erdelli Mahalle Muhtarı Mehmet Çetin, “Bu yoldan bizim arabalar sürekli geçiyor. Yol bozuktu. Yola sıcak asfalt attığı için Cengiz Başkanımıza çok teşekkür ederiz. Cengiz Başkanımızdan çok memnunuz”. 

Reşatbey Mahalle Muhtarı İsmail Doğramacı, “Öncelikle Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e ve ekibine teşekkür ediyorum. Mahallemiz güzel bir yola kavuşuyor. Şıkır şıkır bir yol oldu”.

Hamidiye Mahalle Muhtarı Hayati Özen, “Yapılan tüm hizmetlerden dolayı Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ederim”.

Bekirler Mahalle Muhtarı Fuat Kabayel, “Bizim bu yola 40 seneden beri sürekli yama yapılıyordu, çok bozuktu. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’den Allah razı olsun diyorum. Yolumuz şu anda güzel oldu”. 

Mahalle sakini Erol Yıldırım, “Daha evvel yolun tozun toprağından, kandağından çukurundan sıkıntılar yaşanıyordu. Bu haliyle yol daha iyi oldu. Çok güzel bir çalışma oldu”. 

Mahalle sakini Eyüp Kutay, “Çalışmalar gayet güzel. Yol daha önce kandaklıydı, bozuktu. Güzel bir hizmet oldu”. 

Mahalle sakini Mümin Kabalak, “Çalışmalar güzel gidiyor, çok memnunuz”. 

Akhisar Muhtarlar Derneği Başkanı İhsan Gümüş, “Bizim bu yolumuz geçmişten beri hep bozuktu. İki belediye başkanının anlaşmasıyla çalışmalar başladı. Büyük Başkan Cengiz Ergün’e çok teşekkür ediyoruz”. 

Namal, ‘Otoban Gibi Bir Yol Oldu’
MHP Akhisar İlçe Başkanı Ahmet Namal, “Öncelikle bu hizmeti buraya yapan başta Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün olmak üzere emeği geçen herkese MHP Akhisar İlçe Başkanı olarak teşekkür ediyorum. Bu yol şehrimizin kanayan yarasıydı. Ama Büyükşehir sözünü verdiği zaman bunu yerine getiriyor. Çevre yolu, Hilaliye Caddesi, Gölmarmara Kavşağına kadar olan sanayi yolunu gördük. Gölmarmara yolunda benim hayatım boyunca belki 2 bine yakın kaza, bine yakın ölüm olmuştur. Çok sıkıntılıydı, iki tane araba yan yana geçemezken, şu anda savaş anında uçak bile inebilecek meziyette bir yol yapıldı. Allah razı olsun. Ekonomik şartlar kötü olmasına rağmen Cengiz Başkanımız elini değil, bedenini taşın altına koyarak bir Manisa sevdalısı olarak Akhisar’a da ciddi manada bir hizmet yapıyor. Aldığımız son bilgilere göre 299 milyon liralık bir yatırım aldı Akhisar, bu da 17 ilçe içerisinde toplam ilçelerin yatırımı kadar. Bundan dolayı da çok çok teşekkür ediyoruz. Halk çok memnun. Yolumuz otoban gibi oldu. Gerçekten vatandaş, buraya girmemek için yolunu değiştiriyordu. 30 tane köye hitap ediyor, burasını İzmir’e bağlıyor. Buranın devamı Akhisar’ı Manisa’ya bağlıyor. Rabbim emeği geçen herkesten razı olsun. Teşekkür ediyoruz” diye konuştu. 

Ensivri Teşekkür Etti 
Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Doğan Ensivri, “Meclis üyesi olarak Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’e Akhisar’a olan bu yatırımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Lise kavşağından başlayarak, köprüye kadar devam eden 3 kilometrelik bir yol burası. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Kuruçay, ’22 Mahalleye Hizmet Veren Bir Yolda Çalışıyoruz’
Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanı Kurtuluş Kuruçay, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’ün Akhisar ziyaretinde bu yol bölge halkımız tarafından talep edilmişti. Başkanımız da buranın yapılması talimatını bizlere iletti. Burada çalışmalarımız hızlı bir şekilde başladı. Bu bölgedeki vatandaşların çoğunluğu zeytincilik faaliyeti ile ilgileniyor. Özellikle zeytin mevsiminde trafik yoğunluğu artan bir bölge. Akhisar ilçe merkezindeki mahallelerimizle birlikte, Zeytinliova ve çevresinde bulunan 22 mahalleye hizmet veren bir güzergah. Bu noktada otobanla şehir merkezini bağlayan 3 buçuk kilometrelik güzergahta sıcak asfalt çalışmamız başladı. Yaklaşık yüzde 60 seviyelerine gelmiş durumdayız. Önümüzdeki günlerde hızlı bir şekilde burayı tamamlayıp, yaklaşık 15 bin kişilik nüfusu ilgilendiren bölgeye hizmeti sunmayı amaçlıyoruz. Vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyoruz”  diye konuştu. 

Öztozlu, ’40 Yıldan Beri Kanayan Yaraydı’ 
Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, “Güzel ilçemiz Akhisar’da Kırbağlar Mevki olarak tabir edilen Rumeli Caddesinde uzun yıllardan beri beklenen asfalt çalışmalarını Başkanımız Cengiz Ergün’ün talimatları ile başlattık. Burada ekiplerimiz canla başla çalışıyor. Toplam 3 buçuk kilometrelik bir güzergah ve 40 yıldan beri kanayan bir yara burası. Burası kendi ekiplerimizin alın teriyle yapılan bir yol. Hiçbir hizmet alımı yapmadan kendi iş makinelerimizle burasını yapıyoruz. 40 derece sıcağın altında 150 derecelik asfalt sıcağında çalışmak kolay değil. Ben yol yapımında çalışan personellerimize çok teşekkür ediyorum. Buna ilaveten burada kullandığımız asfaltı, Akhisar Belediyesi ile yaptığımız protokole istinaden ilçe belediyesinin asfalt plentinden alıyoruz. Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu’ya da bu destekleri için teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. 

Akhisar’daki Yatırımları Aktardı
Akhisar halkının duyduğu memnuniyetin kendilerini fazlasıyla mutlu ettiğini belirten Öztozlu, “Akhisar bu dönem aslan payını alan ilçeler arasında geliyor. 6 kilometrelik bir güzergahta Cemal Ilgaz ve Hilaliye Caddelerini prestij cadde haline getirdik. Gölmarmara yolunu sıcak asfaltla bağladık. Herkesin çok takdirle karşıladığı kavşak çalışmasını bitirdik. Akhisar’ın sembol parklarından olan herkesin bir anısının bulunduğu Kültürpark’ta da çalışmalarımız devam ediyor. Yılsonuna doğru açılması planlanıyor. Rumeli Caddesindeki çalışmalarımız sürüyor. Başkanımızın müjdesini verdiği İtfaiye Binası ile Gençlik ve Kültür Merkezi de ihale aşamasında. Bütün bu çalışmalar da Akhisar halkını fazlasıyla memnun ediyor. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu. 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber