Akhisar Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Oktay, basınla kahvaltıda buluştu

Akhisar Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Hasan Hüseyin Oktay, Akhisar gençlik Merkezinde yerel basın ile kahvaltıda buluştu.

Akhisar Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Oktay, basınla kahvaltıda buluştu

Akhisar Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Hasan Hüseyin Oktay, Akhisar gençlik Merkezinde yerel basın ile kahvaltıda buluştu. Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Hasan Hüseyin Oktay, kahvaltıda, Gençlik Merkezinde yaptığı çalışmalar ile basına bilgi verdi.

Akhisar Gençlik Merkezinde düzenlenen kahvaltı programına, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Hasan Hüseyin Oktay, Manisa Gençlik ve spor Gençlik Faaliyetleri Şube Müdürü Ömer Kutlu, Gençlik Lideri Murat Çabuk, Eğitim Uzmanı Arif Yılmaz, AK Parti İlçe başkanı Fatih Füzün, yönetim kurulu üyeleri Ertuğrul Ay, Ali Kızıl ve Akhisar yerel basın katıldı.

Kahvaltıda konuşan Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Hasan Hüseyin Oktay;" Hasan Hüseyin Oktay: “3 tane gençlik lideri, 1 memur, 1 sportif eğitim uzmanımız, 1 psikologumuz ve 1 tane de eğitim uzmanımız var. Burada bizim spor salonumuz var. Sınıflarımız, resim atölyemiz, müzik atölyemiz, kayıt odalarımız var. Yaz boyunca kurslarımız devam ediyor. Kışın devam edenler de var. Ayrıca Akhisar Gençlik Spor Kulübümüz var. Biz de Satranç, Resim, Piyano, Halk Oyunları,  Darama, Akıl Zeka Oyunları, İngilizce, Atletizm, Jimnastik, Basketbol, Tenis, Oryantiring, Okçuluk, Voleybol, Gitar, Güreş ve Judo kurslarımız var. Bine yakın öğrencimiz var şu anda. Bizim vermiş olduğumuz kursların tamamı ücretsizdir. Hatta ısrarla gelip para vermek isteyen veliler oluyor biz öyle bir şey yok diyoruz almıyoruz. Burada gençlik spor ilçe müdürlüğü ve gençlik merkezi müdürlüğü var. Ben ikisine de bakıyorum. Bu müdürlüklerin ikisi de Spor Bakanlığına ait. Normalde bizim aşağıda kütüphanemiz var. Kütüphanemizde üniversite öğrencileri, LGS’ye hazırlanan çocuklar var. Her zaman doludur burası. Dışarıda basketbol sahamız var, tenis kortumuz var. Bunları da aktif olarak kullanıyoruz. 7/24 açık. Geçtiğimiz gece saat 12’de çocuklar basketbol oynuyordu. Çok güzel bir şey. 4 tane güvenliğimiz var Gençlik merkezimiz  her zaman açıktır. Akhisar eski şehir stadı içinde de yüzme havuzumuz var. Orası bakanlığın yüzme bilmeyen projesi kapsamında yapıyoruz. Orada da 1 yüzme antrenörü ve 2 tane de cankurtaranımız var. Bugün itibariyle 3. Döneme başlıyoruz. İlk dönemde 320 kişiye kurs verdik. İkinci dönemde de 320 kişiye kurs verdik. Bugün 3. Grup başlıyor. Sadece Akhisar değil de köylerde ulaşamadığımız çocuklar var. Onları da servis ayarlayarak buraya getirip kurs verip tekrar evlerine bırakma gibi projemiz var. Bu turdan sonra da onu gerçekleştirmek istiyoruz. Burada yapmış olduğumuz bütün çalışmalar Halk Eğitim merkezi ile dirsek teması ile yapılıyor. Biz tesislerimizi açıyoruz onlar da farklı yönden bize destek sağlıyor. Yapmış olduğumuz bütün çalışmalarda Halk Eğitimle beraberiz" dedi.

Kahvaltı programında çalışmalar hakkında bilgi veren Gençlik Lideri Murat Çabuk;" Türkiye’de 356 tane gençlik merkezi var. Akhisar gençlik merkezi de kendi alanında farklı işlerle, rutin çalışmaların dışında şu andaki Youtube atölyesinde olduğu gibi farklı çalışmalarla da kendinden, Akhisar ve Manisa’dan söz ettirmek için elimizden geleni yapıyoruz. Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde çalışan personel kırmızı yelek giyiyor. Gönüllü olarak 12 ay boyunca merkezin faaliyetlerinde aktif olarak ya da part time gelen gençlerde gönüllü oluyor. Mavi yelek giyiyorlar. Bugün devam eden orman yangınlarında dahi gönüllü gençlerimiz kendi uzmanlığında gönüllülük çalışmalarına katılıyor. Bizim burada yaptığımız uluslararası uzman değişimi projesinde gönüllü gençlerimiz hayvanlarla ilgili güzel bir çalışma yapmıştı. Engelli öğrencilerle ilgili gönüllü gençlerimiz güzel çalışmalar yapıyor. Huzurevi ile ortak çalışmalar yapıyoruz. Gençlerimizi mavi yelekli olmak için bekliyoruz" dedi.  

Kahvaltı programında çalışmalar hakkında bilgi veren Eğitim Uzmanı Arif Yılmaz;“Bizi diğer 356 gençlik merkezinden ayıran bir özellik var. Şu anda devam eden 3 tane projemiz var. Bunlardan bir tanesi uluslararası uzman değişimi. Azerbaycanlı kardeşlerimizle birlikte yapıyoruz. Birinci ayağını Akhisar’da gerçekleştirdik. İkinci ayağı pandemiden dolayı ertelendi. Önümüzdeki günlerde biz de Azerbaycan’a gidip projemizin geri kalanını devam ettireceğiz. Projemizin konusu da sürdürülebilir gönüllülük üzerineydi. Gençlik Merkezleri gönüllülük üzerinden yürüyen bir kurum. Bunun dışında Van, İzmir ve Akhisar gençlik merkezinin ortaklaşa yaptığı bir projemiz var. Bu projede de pandemi sonrası gençlik ve dijital yetkinlik adında bir projemiz var. Gençlerin pandemiden sonra dijital hayata uyumlarıyla ilgili bir projesi. Projenin birinci ayağı Van’da gerçekleşti. Ekim ayında da Akhisar’da Van’dan ve İzmir’den gençler gelip projemizin ikinci ayağını gerçekleştireceğiz.

Üçüncü olarak da Youtuber olmak ister misin? Diye proje yapmıştık. İki tane Youtube kanalı kurduk.  50’ye yakın öğrenci aldık. Öğrencilerin bir kısmına video montaj ile ilgili eğitim verdik. Bir kısmına kamera kullanımı ve diğer gruba da diksiyon nasıl kullanılır gibi eğitimler verdik. Yeşil perde de greenbox teknolojisi ile farklı aktiviteler ve klipler çekiyoruz. Ücretsiz olarak gençlerimizin hayalini gerçekleştirmek istiyoruz. Geçen sene Türkiye genelinde yapılan ses yarışmasında  Manisa’ya gönderdiğimiz 5 tane gencimiz dereceye girdi. Türkiye’ye 2 tane gönüllü gencimiz dereceye girdiler. Bir arkadaşımız Türkiye üçüncüsü oldu. Bu sene de 2 tane öğrencimiz lansman ödülü kazandı" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber