Akhisar Eğitim-Sen İlksan Adaylarını Açıkladı

Eğitim-Sen Akhisar Temsilciliği 28 Nisanda yapılacak olan seçimde İLKSAN Adaylarını açıkladı. Eğitim-Sen İlçe Binasında gerçekleşen basın açıklamasında

Akhisar Eğitim-Sen İlksan Adaylarını Açıkladı

 

Eğitim-Sen Akhisar Temsilciliği 28 Nisanda yapılacak olan seçimde İLKSAN Adaylarını açıkladı. Eğitim-Sen İlçe Binasında gerçekleşen basın açıklamasında İLKSAN ilçe temsilci adaylarını Eğitim Sen İlçe Başkanı Mehmet Dede Açıkladı. Adaylar Mustafa Göktepe ve Abdullah Armağan olarak belirlendi.


Artık yeter!  talana son verilsin, İLKSAN üyelerine devredilerek tasfiye edilsin.” Sloganı ile açıklamasına başlayan Eğitim-Sen İlçe Başkanı sözlerini madde şeklinde sıralayarak devam etti.


-"Temsilciler Kurulu Toplantısı boyunca EĞİTİM SEN' li Temsilciler olarak aşağıdaki önergeleri verdik ve savunduk:


-" İLKSAN tasfiye edilmeli üyelerin hakları emeklilik sistemi ile nemalandırılarak 1 seferde ödenmeli " dedik. Türk Eğitim Senli temsilciler tarafından reddedildi.


-" İLKSAN 'ın tüm mal varlığı satılmalı, sandık gelirlerine aktarılmalı, üyelerine aidatları oranında yansıtılmalıdır " dedik. Türk Eğitim Senli temsilciler tarafından reddedildi.


-" İLKSAN 'ı zarara uğratanlar hakkında yasal işlem yapılmalı ve zararların bu kişilerden tahsil edilmeli" dedik. Türk Eğitim Senli temsilciler tarafından reddedildi.


-" İLKSAN ticaret yapmamalı, ticari faaliyetlerine son vermeli " dedik. (Kendilerinin hazırladığı Denetleme Kurulu Raporlarına göre son 3 yılda sürekli zarar etmektedir. Zararı İLKSAN üyelerinden alınan paralarla telafi edilmektedir.) Türk Eğitim Senli temsilciler tarafından reddedildi.


-" İLKSAN Ana Tüzüğündeki antidemokratik maddelerin değiştirilmesi, Yönetim ve Denetim Kurullarına seçilecek üyelerin tamamının İLKSAN üyeleri tarafından seçilmesi için Milli Eğitim Bakanlığı ve TBMM'de çalışmaların yapılabilmesi için önerge verdik. Türk Eğitim Senli delegeler salt çoğunluk bizde, yine de 7 yönetim kurulu üyesinden sadece 3'ü bizde olsun, 4'ünü bakanlık atasın, bu bana yeter diyerek önergemizi reddetmiştir.


-" İLKSAN’a toplamda 5 yıl aidat ödeyemeyenler İLKSAN seçimlerinde aday olamamaktadırlar. Temsilciler seçimi önündeki engellerin kaldırılmasını istedik onlar reddetti.


-" İLKSAN yasasında Devlet Katkısının zorunlu olduğunu hatırlattık birlikte mücadelesini verip hakkımızı alalım dedik. Türk Eğitim Senli temsilciler tarafından reddedildi.


-" Eğiti- Sen "İLKSAN Kapatılmalıdır" demiş, yanıt olarak üyelerin İLKSAN'dan memnun olduğu ifade edilmiştir. Eğitim-Sen, güvenilir olacağından dolayı İLSİS/MEBBİS şifreleri kullanılarak İLSİS/MEBBİS üzerinde içinde "İLKSAN Kapatılsın-Kapatılmasın " seçeneklerinin de bulunduğu üyelerin İLKSAN hakkındaki düşüncelerini içeren bir anketin yapılmasını önermiştir. Türk Eğitim Sen'li Temsilcileri

İLKSAN üyelerine güvenemediklerinden bunu da reddettiler.


-" 1999 yılında tüm sendikalarca oluşturulan komisyonca yapılan Ana statüyü önce imzalamışlardır. Genel kurullarda inkâr etmişlerdir.  Ki bu komisyonun hazırladığı ana statü taslağında TES’in imzası vardır. Şimdiki başkan da TES adına komisyonda bulunmuştur. Kendi imzalarının arkasında durmamışlardır.


-" Sendikalardan oluşan ortak komisyonca İLKSAN’ın birlikte denetlenmesi önerisinde bulunduk. Yaptığımız önergeyi reddettiler.


-" Derece ilerlemesi olan yılda 1 seferliğine 2 aidat kesilmektedir. Eğitim Sen’in bu uygulamaya son verilmesi şeklindeki önergesi kabul edilmemiştir.


-" İLKSAN Genel Kurullarında 280 bin öğretmenin iradesi yok sayılmıştır.


-" Eğitim Sen'li delegelerin önermeleri göz ardı edilerek, İLKSAN'da yıllardır ayyuka çıkmış yolsuzluk, vurgun, talan ve tüccar mantığı yine egemen kılınmıştır.


-" Kongre'de Eğitim Sen'li delegeler; İLKSAN’ DA yıllardır yaşanan soygun ve vurguna karşı tutum alarak, üyelerinin taleplerini kongreye taşıdılar. Eğitim Sen bundan sonrada İLKSAN'a ilişkin çalışmalarını devam ettirecektir.


-" İLKSAN üyelerinin alın terini kimsenin sömürüsüne heba ettirmeyecek ve mücadelesini kararlılıkla sürdürecektir. Daha fazlası için siz emekçilerin desteğine ihtiyacımız var.

Eğitim Emekçilerini Eğitim Sen’de Örgütlenmeye İ İLKSAN ilçe temsilci adayımız Sayın Mustafa Göktepe ve Sayın ABDULLAH ARMAĞAN ‘a 28 Nisan da yapılacak seçimde oy vermeye davet ediyoruz” Diyerek sözlerine ve açıklamasına son verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber