Akhisar Eğitim Bir-Sen 1 Mayıs'ta Ankara'daydı

Akhisar Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen ilçe Temsilcisi Rıza Bahar, yönetim kurulu ve Sendika üyelerinin katılımı ile 1 Mayıs kutlamaları için dün Tandoğan Meydanı’ndaydı.

Akhisar Eğitim Bir-Sen 1 Mayıs'ta Ankara'daydı

 

Akhisar Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen ilçe Temsilcisi Rıza Bahar, yönetim kurulu  ve Sendika üyelerinin katılımı ile 1 Mayıs kutlamaları için dün Tandoğan Meydanı’ndaydı. 


Miting, Memur-Sen ve Hak-İş kortejlerinin Tandoğan Meydanı’na gelmesiyle ve Mehteran Takımı'nın gösterisiyle başladı.


Memur-Sen ve Hak-İş tarafından Ankara Tandoğan Meydanı’nda düzenlenen 1 Mayıs  Mitingine, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in yanı sıra, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Halil Etyemez, AK Parti Manisa Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi, AK Parti Kayseri Milletvekili Salih Kapusuz, AK Parti Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, AK Parti Ankara Milletvekili ve TBMM Sağlık Komisyonu Başkanı Cevdet Erdöl, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Kaçar, Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı Agah Kafkas, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Yahya Akman, AK Parti Şırnak Milletvekili Emin Dindar, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ile HAS Parti Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Erdinç Yazıcı da 1 Mayıs Mitingi’ne katıldı.


1 Mayıs Bildirisi’nin okunmasının ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu ve Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan birer konuşma yaptılar.


Onbinlerce kişinin coşkusu dikkat çekerken, işçi ve memurların talepleri hep bir ağızdan haykırıldı.


Kutlamalardan sonra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, heyetimizle görüşerek olumlu mesajlar verdi. İlçe Temsilcisi Rıza Bahar ,Manisa Şube Başkanı Mehmet Emin SOFUOĞLU, HAK-İŞ Başkanı Mahmut Aslan ve Memur-Sen Başkanı Ahmet GÜNDOĞDU ile görüştü. GÜNDOĞDU ve ASLAN, Toplu Sözleşme Masasında memurların haklarını bırakmayacaklarını istediklerini alıncaya kadar mücadele edeceklerini söylediler.


Kutlamalar, sanatçı Mustafa Ceceli'nin konseriyle sona erdi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber