Akhisar Devlet Hastanesinde Bir İlk Daha

Akhisar Mustafa Kirazoğlu Devlet Hastanesi’nden bir ilk olan Atroskopik (Kapalı) yöntemle omuz ameliyatları yapılmaya başlandı. 

Akhisar Devlet Hastanesinde Bir İlk Daha

Akhisar Mustafa Kirazoğlu Devlet Hastanesi’nden bir ilk olan Atroskopik (Kapalı) yöntemle omuz ameliyatları yapılmaya başlandı. 

Konu ile ilgili olarak görüşlerini aldığımız ortopedi uzmanı Op. Dr. Yavuz ÜNLÜ “ Omuzda daralmaya bağlı sıkışma sendromunun (İmpegement Sendromu), omuz eklemi kireçlenmesinin, omuz rotator manşet yırtıklarına bağlı ağrı ve hareket kısıtlanmasının ve tekrarlayan omuz çıkıklarının engellenmesi tedavileri omuz artroskopisi (kapalı cerrahi olarak) ile 2016 yılından beri başarılı bir şekilde yapılıyor.

 Kapalı yöntemin avantajları; açık cerrahiye göre cilt ve kas kesisi olmadığından iyileşme çok hızlı olmakta, hastanın hemen hemen hiç ağrısı olmamakta ve hastanede yatış süresi kısalmaktadır. Açık cerrahiye göre komplikasyon ve başarısızlık oranı düşüktür.”  dedi. 

Konuyla ilgili açıklama yapan hastane yöneticisi Op. Dr. Erol KARACA “Atroskopik omuz ameliyatları, hastanemizde özellikle 2016 Aralık ayından bu yana sayısı giderek artan şekilde başarıyla gerçekleştirilmektedir. Bu ameliyatlar nitelikli ameliyatlar olduğu için birçok ilde sadece üniversite ve eğitim araştırma hastanelerinde yapılabilmektedir. Bugüne kadar hastanemizde 40 civarında hastaya bu ameliyatlar başarıyla uygulanmıştır.” dedi.
  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber