Akhisar'da tarihi eser ve kaçak sigara ele geçirildi!

Akhisar’ın Dağdere Mahallesinde, geçtiğimiz gün saat 14.00 sıralarında yol kontrol ve arama noktasında şüpheli bir araçta kaçak tarihi eser ve sigara bulundu.

Akhisar'da tarihi eser ve kaçak sigara ele geçirildi!

Akhisar’ın Dağdere Mahallesinde, geçtiğimiz gün saat 14.00 sıralarında yol kontrol ve arama noktasında şüpheli bir araçta kaçak tarihi eser ve sigara bulundu.

Manisa Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada;

12.03.2021 günü saat:14:.00 sıralarında 5607  Sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu ve 2863 sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarnı Koruma Kanununa Muhalefet olayı olduğu öğrenilmiştir.

Manisa İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık Şube, İstihbarat Şube, Akhisar İlçe Jandarma Komutanlığı JASAT ve Karakol Komutanlığı ekipleri ile birlikte yürütülen müşterek istihbari çalışmalar neticesinde; (1) şüpheli şahsın Akhisar ilçe merkezinden Akhisar Dağdere Mahallesine satmak için sigara sevk edeceği ve şahsın ikamet adresinde muhtelif çap ve ebatta kültür ve tabiat varlığı sakladığının bilgisi alınmıştır. 

Müşterek görev kuvveti marifetiyle tesis edilen yol kontrol ve arama noktasında, şüphelinin seyir halinde olduğu aracının durdurulduğu, adli merciden alınan ARAMA ve EL KOYMA KARARINA binaen araçta ve  Akhisar ilçe merkezinde (polis bölgesi) bulunan ikametinde yapılan aramada; satışa hazır hale getirilmiş (322) adet yirmili paket makaron sigara, (1) adet tarihi eser nitelikli ahşap işlemeli tabanca, (1) adet tarihi eser nitelikli bakır tabak, (2) adet kurusıkı tabanca, (10) adet tabanca fişeği ele geçirilmiştir. Cumhuriyet savcısının talimatı ile şüpheli hakkında adli tahkikata başlanılmıştır.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber