Akhisar'da Şubat Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

Akhisar Belediyesi 2017 yılı Şubat ayı olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Salih Hızlı başkanlığında meclis salonunda yapıldı.

Akhisar'da Şubat Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

9 gündem maddesinin yer aldığı meclis toplantısının ilk gündem maddesinde Spor Toto ile protokol yapılıp inşaatı devam eden Akhisar stadı ve kapalı spor salonuna ‘Spor Toto Akhisar Stadı ve Kapalı Spor Salonu’ adının verilmesi komisyonlara havale edilmesi oy birliği ile kabul edildi.

Spor Toto’nun isim hakkı karşılığında Akhisar stadının inşaatını için finansman sağlamayı üstlendiğini belirten Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı; “Protokolü yapmak için isim hakkı verilmesi dahil olmak üzere Belediye başkanının yetkili olması gerekiyor. Protokolü yapmak için gerekli meclis kararlarından bir tanesi budur. Protokolü Spor Toto’ya sunacağız” dedi.

Stadın 2017 yılının Ağustos ayında bitirilmesini planladıklarını ifade eden Hızlı; “ Önümüzdeki sezon maçlarımızı Akhisar’da oynamak istiyoruz. Hedefimiz Ağustos ayının sonunda stadın bitimini sağlamak. İhale sonrası oluşabilecek komplikasyonları en aza indirebilmek için titiz davranıyoruz. Saha bozukluklarına mahal vermeyecek hibrit çim ile ilgili yeni bir şartnamenin ihaleye dahil olmasını istiyoruz. Bunların maliyet analizleri yapılıyor. Toplam maliyet ile ilgili Spor Toto ile görüşmek durumundayız. Herhangi bir kronik sıkıntı bulunmuyor.” ifadelerini kullandı.

İkinci gündem maddesinde Akhisar’ın Medar Mahallesine Pazar yeri kurulmasına karar verildi. Her hafta Perşembe günü kurulacak Pazar yerinde 50 adet serginin yer alacağı, yer tashih ücretinin 500 TL ve sergilerde yer tahsis kira ücretinin metrekaresinin 1 TL olacağı oy birliği ile kabul edildi. Üçüncü gündem maddesinde Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliğine üye olunması oy birliğiyle reddedildi. Beşinci gündem maddesinde ambalaj atıklarının toplanması komisyona havalesi oy birliği ile kabul edildi. Altıncı gündem maddesinde yer alan sözleşmeli olarak İnşaat Mühendisi, İnşaat teknikeri ve avukat çalıştırılması oy birliği ile kabul edildi. Yedinci gündem maddesinde 2017 yılı gelir tarifesi değişikliği oy birliği ile kabul edildi.

Sekizinci gündem maddesinde Memur ve Sözleşmeli personeller için performans değerlendirme yönetmeliğinin çıkması oy birliği ile kabul edildi. Dokuzuncu gündem maddesinde yer alan imar evrakları oy birliği ile kabul edildi. 

Cumhuriyet Halk Partisi grubunun Akhisar’da hava kirliliğinin nedeniyle yaşanan olumsuzlukların tespit edilmesi ve alınacak tedbirlerin belirlenmesi ve Dingiller Mahallesinde Sülfirik Asit yüklü tırın devrilmesi sonucunda oluşan sızıntının sonrasında oluşacak olumsuz şartların Akhisar halkına ve doğaya vereceği zararın tespiti önerisi sağlık komisyona havale edildi. 

Belediye Başkanı Salih Hızlı Şubat ayı meclis oturumunu kapatıp ara komisyonlar kararları ardından tekrar 6 Şubat Pazartesi günü saat 17.00’de toplanılmasını meclise sundu ve oy birliği ile kabul edildi.
 


YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet BOSTAN
Mehmet BOSTAN - 4 yıl Önce

‘Spor Toto Akhisar Stadı ve Kapalı Spor Salonu’ Lütfen stadın adında ki "Kapalı Spor Salonu" Türkçe'mizi kullanırken daha dikkatli olalım.Spor salonları zaten kapalıdır. Aynı anlamı taşıyacak sözcükler yan yana kullanılmaz.Bir de onurla izlediğimiz "Akhisar Spor'u" ilgilendiriyorsa daha duyarlı olmamız gerekiyor. Saygılar.

SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber