Akhisar'da sokaklarda dezenfekte ediliyor

Akhisar Belediyesi Koronavirüs’e karşı çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Akhisar'da sokaklarda dezenfekte ediliyor

Belediye Başkanı Besim Dutlulu’nun da katıldığı dezenfekte çalışmalarında vatandaşların yoğun olarak kullandığı cadde ve sokaklar özel içerikli dezenfekte maddeleriyle yıkanarak steril hale getirildi. 

Bir taraftan sağlık kuruluşlarında, okullarda, camilerde, kamu kurumlarında, park ve bahçelerde dezenfeksiyon çalışmalarını sürdüren, vatandaşlara belediyeye gelmeden işlemlerini evlerinden yapabileceklerine dair hizmetler sunan Akhisar Belediyesi, diğer taraftan da cadde ve sokakları yıkayarak özel içerikli dezenfekte maddeleriyle yıkayarak dezenfekte ediyor.

Akhisar Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen çalışmalarda ekipler, cadde, sokak ve mahalleleri dezenfeksiyon özelliği olan karışımlarla yıkıyor. Ana arterlerden başlayarak temizlik ve dezenfekte çalışmalarını gerçekleştiren ekipler, mahalle ve sokaklarda yıkama işlemini sürdürüyor. 1 arazöz  ve 1 dezenfekte aracı ile gerçekleştirilen çalışmalarda, deterjan ve dezenfektan içeren su ile sokaklar steril hale getiriliyor. 

“AKHİSAR BELEDİYESİ OLARAK TÜM ÖNLEMLERİMİZİ ALIYORUZ”

Dezenfekte çalışmalarını yerinde takip eden Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, “Akhisar’daki sokak ve caddelerimizi, insan sağlığına zararlı olmayan, virüs ve salgın hastalıklara karşı ise tam etkili olan özel içerikli dezenfekte maddeleriyle yıkayarak steril hale getiriyoruz. Bu çalışmamıza yaklaşık 1 haftadır devam ediyorduk; şimdi daha da hızlandırarak özellikle ana caddelerde dezenfekte çalışmalarımızı arttırdık.  Halkımıza zorunlu olmadıkça evlerinden dışarıya çıkmamalarını söylüyor, Sağlık Bakanlığı’nın tedbirlerini hatırlatıyoruz. Biz, Akhisar Belediyesi olarak tüm önlemlerimizi alıyoruz. Fakat bu konuda vatandaşlarımıza da görev düşüyor. Bu salgın hastalığı, hep birlikte mücadele ederek, tedbirlerimizi alarak yeneceğiz” diye konuştu.

Vatandaşlar, yaptıkları dezenfekte çalışmalarından dolayı Akhisar Belediyesi’ne ve Belediye Başkanı Besim Dutlulu’ya teşekkürlerini iletti.
 


Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2020, 18:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tokiyede acil bekliyoruz
Tokiyede acil bekliyoruz - 1 yıl Önce

Tokidede 550 hane olarak sadece durakları değil yollarını ve blok önlerimizdede sizi bekliyoruz başkanım.

SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber