banner234

Akhisar'da muhtarlar günü kutlandı

19 Ekim 2015 sayılı genelge ile resmi gazetede yayınlanması ardından her yıl kutlanan Muhtarlar Günü bugün saat 10.00’da Akhisar Milli Egemenlik Meydanı Atatürk Anıtına çelenk sunma merasimi ile başladı. Dr. Tarık Sarı Okulu Türkçe Öğretmeni Gamze Görün Yenal'ın sunuculuğunu yaptığı.

Akhisar'da muhtarlar günü kutlandı

Programda ilk olarak Muhtarlar Derneği Akhisar Şube Başkanı İhsan Gümüş Atatürk Anıtına çelenk sundu. Tören komutanlığını Dr. Tarık Sarı Okulu Beden Eğitimi Öğretmeni Ayşe Doğan'ın komutundan sonra Ali Şefik Ortaokulu Müzik Öğretmeni  Zehra Cansu Beyinli'nin yönetimiyle Akhisar Belediyesi Bando ekibi işliğinde saygı duruşu ve İstiklal Maşı okundu.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Muhtarlar Derneği Akhisar Şube Başkanı İhsan Gümüş yaptı. İhsan Gümüş;" Muhtarlar günü 2015 yılında çıkan kanunla resmi olarak her senenin Ekim ayının 19’da muhtarlar günü olarak kutlanmaya başlanmış olup, kendi bünyemizde kurum ve kurum müdürlerimiz,amirlerimizle bu günü kutlamaktayız. Senenin bir günü bile hatırlanmak güzel bence. Muhtar demek bulunduğu kesimin en alt ve üst tabakasını tanıyan,devletle arada köprü oluşturan, Devletin en alt seçilmiş kademesini oluşturan kesimdir. Kısaca tüm Türkiye genelinde bu anlama yakın tanımlama yapılmaktadır. Bana göre ise; tanımı daha yalın daha geniş olarak ele alırsak kiminin anası, babası, ablası, yengesi, dert taşı, sırdaşı, yol arkadaşı, siyasilerin seçim öncesi ilk uğrak yeri, güvenlik kurumlarının ilk bilgi ağı kirvesi, birçok çocuğun annesi, mahallenin ablası, teyzesi diye sürüp gider. Muhtar öne çıkmadığı müddetçe siyasiler tarafından en çok sevilendir. Bize göre de en iyi muhtar görevini en iyi yapandır. 24 saat telefonu açık olmalıdır. Kısacası muhtarlık kolay değildir.tamamıyla hoşgörülü, sabırlı olmak gerekir. Ücretine gelince bulunduğu yerin tüm sorumluluğu onlara ait olmasına rağmen Kamuda en az ücreti alan ve birçok muhtarlık ödemesini kendi cebinden karşılayan kurumdur. Muhtarlık önemlidir. Hem de çok çok önemlidir. Zor mudur? Hayır zor değildir. Sadece kendi hoş görüşüyle beraber mahalle veya köy sakinlerinin de hoşgörülü ve sabırlı olmasını bekler. Bir muhtar etrafına, mahallesine, köyüne sevgi eker. Sonra da o sevginin meyvesini eker. Tüm Türkiye genelinde 81 il, ilçe,mahalle ve köy yerinde görev alan muhtar arkadaşlarımın gününü kutlarken meslektaşlarımın bu kutlu gününde selam ve dua ile saygılarımı gönderiyorum. Her kesime, ülkemin her yerine en derin saygılarımla diyerek sözlerini tamamladı.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber