Akhisar'da hava durumu nasıl olacak?

Akhisar Meteoroloji Müdürüdü Fehmi Şengün, dün akşamki beklenmedik gök gürültülü sağanak yağmurun sebebini açıkladı.

Akhisar'da hava durumu nasıl olacak?

Akhisar Meteoroloji Müdürü Fehmi Şengün, yere yakın seviyelerin aşırı ısınması, akşam saatlerinde yükselen havanın yukarı tabakalarda soğuk ve nemli hava ile teması sonucu kararsızlık yağışlarına sebep olduğunu söyledi. 

Lokal yani yerel gelişen bu durumun en çok Alaşehir'i etkilediği görüldü. Alaşehir'de kısa sürede metrekareye 27.6 kg yağış düştü.  Salihli'de 16 kg yağış gerçekleşirken Akhisar'ımızda ise 13.1 kg yağış oldu. Yağışdan etkilenen bir diğer ilçe ise 11,1 kg ile Sarıgöl. Yerel yağışlar Karaköy'ümüze, Manisa'ya ve Kula'ya uğramazken; Saruhanlı ve Demirci'ye 5.2, Turgutlu'ya 4.5, Kırkağaç'a 3.8, Selendi'ye 1.9, Soma'ya 1.5 kg miktar bıraktı. 

Mecidiye, Gölmarmara, Ahmetli, Gördes, Köprübaşı 1 kg.dan az yağış aldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve Bölgesel Tahmin Merkezi'mizin verileri ışığında; bugün akşam saatlerinde görülecek bulutlanmanın kuzey ve doğu ilçelerimizde yerel gökgürültülü yağışlara sebep olacağı, yarından itibaren Akhisar'ımızda yağış olmayacağı beklenmektedir.

Hava sıcaklıkları kısmen düşüş gösterse de hafta sonundan itibaren yine 35 derecenin üstünde seyredecek.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber