Akhisar'da hafta sonu sıcaklıklar 40 dereceyi geçecek!

Bölge illerimizin tümünde olduğu gibi; Akhisar'ımızda da hava sıcaklıkları önümüzdeki günler içersinde mevsim normallerinin 9 ila 13 derece üzerinde seyredecek.

Akhisar'da hafta sonu sıcaklıklar 40 dereceyi geçecek!

Bölge illerimizin tümünde olduğu gibi; Akhisar'ımızda da hava sıcaklıkları önümüzdeki günler içersinde mevsim normallerinin 9 ila 13 derece üzerinde seyredecek. Bölgesel Tahmin Merkezi'mizin 130/1 no.lu uyarısında olduğu gibi; bilhassa cumartesi, pazar ve pazartesi günlerinde güneşin dik geldiği saatlerde mümkün olduğunca dışarı çıkılmaması tavsiye olunur.

Bu hafta sonu Cuma gününden itibaren önümüzdeki hafta ortasına kadar hava sıcaklıklarının hissedilir derecede artarak bölge illerimizde  (İzmir, Manisa, Aydın, Balıkesir ve Çanakkale) mevsim normallerinin 9 ila 13 derece üzerinde seyredeceği ve uzun yıllar Mayıs ayında kaydedilen en yüksek sıcaklık değerlerini aşabileceği değerlendirilmektedir. 
Vatandaşlarımızdan özellikle kronik rahatsızlıkları bulunanlar ile çocuk ve yaşlılarımızın aşırı sıcak havanın neden olabileceği olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları ve güneş ışığının dik geldiği saatlerde açık havada bulunmamaları sağlıkları açısından önem arz etmektedir.

Başlama-Bitiş Zamanı:15.05.2020 09:00 - 19.05.2020 19:00
Oluşması Muhtemel Riskler:  Güneş Çarpması


 


Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2020, 15:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber