Akhisar'da hafta sonu hava nasıl olacak?

Bölgemiz yarından itibaren Orta Akdeniz üzerinden gelen ılık ve yağışlı hava kütlesinin etkisi altına girecek.

Akhisar'da hafta sonu hava nasıl olacak?

Bölgemiz genelinde görülecek olan yağışların, Çanakkale ve Balıkesir çevrelerinde Cumartesi ve Pazar günleri kuvvetli (20-50 kg/m2) olması bekleniyor. Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının hafta sonunda görülecek yağışlarla birlikte bölge genelinde biraz (1 ila 3 derece) azalacağı ancak mevsim normallerinin 4 ila 8 derece üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor. Pazartesi ve Salı günleri ise artarak mevsim normallerinin 6 ila 12 derece üzerine çıkacağı, ancak önümüzdeki hafta ortasından (Çarşamba) itibaren hızla düşerek mevsim normalleri civarına ineceği tahmin ediliyor.

Hafta sonu yağmur ve sağanak yağış şeklinde görülecek olan yağışların, Çarşamba gününden itibaren bölgemizi etkileyecek olan Balkanlar üzerinden gelen yeni soğuk ve yağışlı sistemle birlikte bölge geneline yayılacağı ve Perşembe günü kuzey ve iç kesimlerde karla karışık yağmur ve yüksek kesimlerde kar yağışı şeklinde görülmesi bekleniyor.

Rüzgarın, bölgemizin kıyı kesimlerinde ve kuzeyinde bu geceden itibaren yarın akşam geç saatlere kadar güney ve güneybatılı yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmelere, çatı uçması ve ağaç devrilmesi gibi olumsuzluklara ve ulaşımda aksamalara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.  Meteoroloji Genel Müdürlüğü ile İzmir Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi tarafından yapılacak tahmin ve uyarıların, bu periyot boyunca vatandaşlarımız ve yetkililer tarafından takip edilmesi önem arz etmektedir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber