Akhisar'da büyük deprem!

Bugün saat 10.21'de merkez üssü Manisa'nın Saruhanlı ilçesinin olduğu 5.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Akhisar'da büyük deprem!

Bugün saat 10.21'de merkez üssü Manisa'nın Saruhanlı ilçesinin olduğu 5.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem Akhisar'dan da çok etkili bir şekilde hissedildi.

KANDİLLİ'YE GÖRE DEPREMİN MERKEZİ AKHİSAR

Kandilli Rasathanesine göre depremin ana merkezinin Akhisar'ın Sazoba Mahallesi olduğu büyüklüğünün 5.5 olduğu açıklandı. 

AYRINTILAR GELECEK.

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2020, 10:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
Prof Dr Doğan Perinçek
Prof Dr Doğan Perinçek - 1 yıl Önce

26 Haziranda Gölmarmara - Sazoba da 5.5 büyüklükte deprem yaşadık. Bu deprem bizler için hiç sürpriz olmayan bir deprem. Bilindiği gibi Manisa dolayında özellikle son 4 ayda olmak üzere bir yıldır depremler devam ediyor. Bölgede bir fay üzerinde olan deprem komşu fayı tetikliyor. Bu nedenle son 6 aydır Akhisar - Kırkağaç- Soma- Gölmarmara dolayında binlerce deprem yaşadık.
Üstteki harita Manisa dolayında son 30 günde olan depremleri gösteriyor. Bu haritaya dikkatli batığımızda Gölmarmara yakınında bu sabah olan 5.5 büyüklükteki deprem öncesi geçtiğimiz bir hafta içinde aynı faylar üzerinde daha küçük depremler olduğunu görüyoruz. Bu nedenle 5.5 büyüklükteki deprem sürpriz değil demekteyiz. Bölgede devam eden deprem aktivitesinin doğal sonucu olarak yaşanan bir deprem ile yüz yüzeyiz. Hatta ben biraz daha ileri giderek bu sabah olan depremin önceki aylarda olan depremlerin tetiklediği artçı bir deprem olarak ta bile adlandırabilirim. Eğer Gölmarmara depremini ana deprem kabul edersek, artçı depremlerin sayısı hızla artarak devam ettiğini ve an itibarıyla sayının 25 dolayını aştığını görüyoruz.

SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber