Akhisar'da bu hafta hava nasıl olacak?

Soğuk bir yeni haftaya başladığımız 2021 yılının 7.haftasında hava durumunu değerlendiren Akhisar Meteorloji Müdürü Fehmi Şengün soğukların devam edeceğini belirtti.

Akhisar'da bu hafta hava nasıl olacak?

Soğuk bir yeni haftaya başladığımız 2021 yılının 7.haftasında hava durumunu değerlendiren Akhisar Meteorloji Müdürü Fehmi Şengün soğukların devam edeceğini belirtti.

Şengün yaptığı açıklamada, "İlimiz ve ülkemiz genelinde  beklenen karla karışık yağmur ve kar yağışı, beklentiler çerçevesinde gerçekleşmeye devam ediyor. Marmara ve Batı Karadeniz'de zaman zaman tipiye dönen kar yağışı İstanbul Havalimanı'nda 20, Çanakkale'de 17, Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı'nda 16, Bolu'da 22 cm.ye ulaştı. Komşu il Kütahya merkezde de kar kalınlığı 26 cm.

Akhisar'ımızda beklendiği gibi akşam ve gece gerçekleşen karlakarışık yağmur ve kar yağışı örtü bırakmadı.  Kırkağaç, Karakurt, Bostancı, Alifakı hattı ve kuzeyi ise beyaz örtüye büründü. İl genelinde düzenli bir tablo çizen yağış miktarları 24 saat içersinde  0900 lokal saat itibariyle Akhisar 'ımızda metrekareye 12 kg oldu. Kırkağaç ve Köprübaşı da 12 kg yağış aldı. Soma'ya 9, Saruhanlı'ya 11, Karaköy'e 14, Salihli ve Sarıgöl'e 16, Demirci ve Selendi'ye 17, Gölmarmara'ya 19, Turgutlu'ya 21 ve Manisa'ya 23 kg yağış düştü.

Yağışlar bugün ve yarın da  hafif şekilde görülerek Çarşamba gün Akhisar'ımızı terkedecek. 

Çarşamba gününden itibaren bulutların dağılmasıyla gece sıcaklıkları eksi değerlere düşeceğinden zirai don riski devam etmektedir. Sağlıklı, huzurlu ve afatsız zamanlar dileğimizle..

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber