Akhisar'da Atatürk'ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı 103.yılını kutladık

19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı’nın 103.yılı törenleri sabah saat 09.30'da Milli Egemenlik Meydanında Şeyh İsa Anadolu Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Mehmet Murat Türkeri, sunuculuğunu Şeyh İsa Anadolu Lisesi Türk Dili Edebiyat öğretmeni  Süleyman Güvendiren'in sunumu ile Atatürk Anıtına Çelenk koyma ile töreniyle başladı.

Akhisar'da Atatürk'ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı 103.yılını kutladık

Akhisar İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Hasan Hüseyin Oktay’ın çelenk sunumu ardından Saygı Duruşu ve Şeyh İsa Anadolu Lisesi Müzik Öğretmeni Murat Tutuk yönetimiyle

Akhisar Belediye Bandosu eşliğinde İstiklal Marşı okundu. 

CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Umut Çavuş, Kadın Kolları Başkanı Fatma Çelebci ve ilçe yönetimi, İYİ Parti İlçe Başkanı Halil Korkmaz ve yönetim kurulu üyeleri, Eğitim-İş İlçe temsilci başkanı Cem Kadir Bedirhanoğlu ve yönetim kurulu, ADD Başkanı Av. Günhan Bakırlıoğlu, yönetim kurulu üyeleri Atatürk Anıtına çelenk koydular.

Çelenk koyma programı ardından 19 Mayıs Atatürk'ü anma Gençlik ve Spor Bayramı ikinci kutlama programı Akhisar Şeyh İsa Anadolu Lisesi bahçesinde saat 10:00'da başladı. Tören yöneticiliğini Şeyh İsa Anadolu Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Fatih Tunç, Sunuculuğunu, Şeyh İsa Anadolu Lisesi Türk Dili Edebiyat Öğretmenleri Fethi Görgülü ve Elçin Günay'ın yaptığı, Saygı duruşu ve Müzik öğretmeni Umut Fitil yönetiminde İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Gençlik Hizmetleri ve Spor ilçe Müdürü Hasan Hüseyin Oktay yaptı. Hasan Hüseyin Oktay; “ Şanlı Türk Milletinin Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları ile birlikte bağımsızlık ateşini yaktığı, ''Ya İstiklal Ya Ölüm'' andı ile tüm işgalcilere karşı koyduğu günün nişanesi olan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutlamanın mutluluğunu, onurunu hep birlikte yaşıyoruz. Geleceğimizin teminatı gençler; 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun. Bugün sizlerle birlikte aynı duygu ve coşkuyu yaşayan ülkemizin her ferdi, sizlere güvenmekte ve değer vermekte. Unutmayınız ki sizler; bu ülkenin geleceğini şekillendirecek ve ülkemizi muasır medeniyet seviyesine yükseltecek yegâne varlıklarımızsınız. Tüm bunlardan dolayı, sizler her zaman hoşgörülü, dinamik, cesur, inançlı ve değerlerine sahip çıkan bireyler olmalı, devletimizi, dilimizi, dinimizi, bayrağımızı her an gönlünüzde hissederek yaşamalısınız. Sevgili gençler; ülkemiz adına çıktığınız her başarı yolunda birbirinizi sevin, koruyun ve bağlılığınızı asla yitirmeyin. Bu duygu ve düşüncelerle milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyor, 103 yıl önce bugün millî mücadelenin bağımsızlık meşalesini yakan Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile istiklâl mücadelemizde kanlarının son damlasına kadar savaşan şehitlerimizi, vatanımız için mücadele eden tüm kahramanlarımızı rahmet, minnet ve şükranla anıyorum diyerek sözlerini tamamladı.

Akhisar Şeyh İsa Anadolu Lisesi öğrencilerinden Hatice Aymaz "Bandırma Vapuru" şiirini okudu. Gençlik Merkezi ve Halk Eğitimi Merkezi Halk Oyunları ekibinin gösterileri, Akhisar Şeyh İsa Anadolu Lisesi öğrencisi Hayriye Bal "Havza Yollarında Mustafa Kemal" şiirini okundu. Akhisar Belediye Tekvando takımının gösterilerinden sonra Akhisar Şeyh İsa Anadolu Lisesi öğrencilerinin Step- Aerobik gösterisi program devam etti.

19 Mayıs Gençlik haftası dolayısıyla yapılan çeşitli sportif yarışmalar dereceye girenlere protokol tarafından ödülleri takdim edildi. Akhisar Şeyh İsa Anadolu Lisesi Müzik öğretmeni Umut Fitil ve öğrencilerinin hazırladığı Müzik dinletisi ile program sona erdi. Tören sona erdikten sonra Protokol, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik Spor Bayramında görev alan Gençlik Hizmetleri ve Spor ilçe Müdürü Hasan Hüseyin Oktay ve Akhisar Şeyh İsa Anadolu Lisesi Müdürü Ceyhun Fidan ve öğretmenleri tebrik ettiler.

Programın sonunda Protokol, Akhisar Şeyh İsa Anadolu Lisesi Resim öğretmeni Saadet Tufan ve öğrencilerinin yıl içersinde hazırladıkları Atatürk ile ilgili resim sergisini gezdiler.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı törenlerine Akhisar Kaymakamı Sabit Kaya, CHP Manisa milletvekili A. Vehbi Bakırlıoğlu, Akhisar Hava Meydan ve Garnizon Komutan Komutanı Hava İstihkam Albay Mehmet Şahin, Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Mehmet Sayit Küçükbursalı, İlçe Emniyet Müdürü Sayım Başaran, İlçe Jandarma Komutan Jandarma Binbaşı Ali Galip Kocaman, Siyasi Parti İlçe Başkanları, İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Erdem, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Hasan Hüseyin Oktay, Gaziler Derneği, Kızılay Şube başkanlığı, Daire Müdürleri, Okul Müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber