Akhisar Belediyesine Hodri Meydan

Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş Akhisar da yaptığı istişare toplantısında adeta meydan okudu.

Akhisar Belediyesine Hodri Meydan

 Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş Akhisar da yaptığı istişare toplantısında adeta meydan okudu.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş yapmış olduğu istişare toplantısında tüm yöneltilen sorulara cevap verdi. Muhtarların, vatandaşların ve eskiden AK Parti Akhisar Belediyesi Meclis Üyeliği yapmış Tuhafiyeciler Manifaturacılar Odası Başkanı Ruşen Üren’in sorularına dobra dobra cevap verdi.

Muhtarların ve toplantıya katılan bazı vatandaşların Akhisar’ın yolları konusunda sıkıntılarını dile getirirken Halil Memiş, şimdiye kadar tüm ilçelerden gerekli eksikleri ve yarım kalan işlerin dokümanını aldıklarını fakat Akhisar Belediyesinden halen bir bilgi alamadıklarına değindi.

BÜYÜKŞEHİR HİZMET GÖTÜRMÜYOR ALGISI YANLIŞ

Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş, katılımcıların hizmet konusunda Akhisar’ın sıkıntı yaşadığını dile getirmeleri üzerine, “Sanki hizmet götürmüyor algısı yaratılıyor. Bu kesinlikle yanlış ve daire başkanlarımıza haksızlık. Biz göreve geldiğimizden bu yana tüm ilçelere koordinatörlüklerimiz aracılı ile çağrıda bulunduk. Yarım kalan ve eksik olan işler hakkında bilgi istedik. Hatta köylerdeki sıkıntıları da sorduk. Ne yazık ki tüm ilçelerden gerekli bilgileri topladık fakat Akhisar Belediyesinden gerekli bilgileri alamadık. Hizmet götürülmüyor algısı yanlış. Biz hizmet etmek istiyoruz ama Akhisar Belediyesi de yardımcı olmalı. Köylere düğün salonu yapmak istiyoruz ama arsayı kim verecek.”dedi.

PROJEYİ GETİREN HİZMETİ KAPAR

Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş, Büyükşehir Belediyesine elinde projesi ile gelen kimsenin eli boş dönmediğine değinirken; “Projeyi getiren hizmeti kapar” dedi. Akhisar Belediyesinin hiçbir proje sunmadığını dile getirdi. Büyükşehir olarak köylerde ve mahallelerde yapmak istedikleri hizmetler konusunda bir tülü anlaşamadıklarına değinirken; “Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Sayın Cengiz Ergün ilçeler arasında ilk ziyareti Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı’ya yapmıştır. O ziyaretten eski stat ile ilgili projesinden bahsetti fakat Salih Başkan kabul etmedi. İnşallah oraya AVM dikmezler”dedi.

BİZ YOLLARI GÜZEL ŞEYLER İÇİN KULLANIYORUZ, YOLSUZLUK İÇİN DEĞİL

Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş, hizmet konusunda hiçbir sıkıntının olmadığını ve Akhisar Belediyesini geri planda bırakmadıklarına değinirken; “Bizler yolları da her şeyi de yapacağız. Projeler de yapacağız. Biz yolları güzel şeyler için kullanıyoruz, yolsuzluk için değil!” dedi.

MECİSTE AKP ÇOĞUNLUKTA
Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş, Manisa Büyükşehir Belediye Meclisin de MHP ve CHP’nin azınlıkta olduğunu ve AKP’nin istediğini maddeyi önerip istediğini maddeyi meclisten geçirdiğine değinirken; “Biz ne olursa olsun hizmeti sizlere getireceğiz. Mecliste AKP çoğunlukta, ama biz elimizden geleni yapacağız.”dedi.

ALIN SİZE PROJE

Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş, Büyükşehir’in hizmet getirmediği algısı yaratılmaya çalıştığını ve bu yapılanın hem büyükşehir’e hem de daire başkanlarına yanlış olduğuna değinirken; “O zaman Akhisar’a müjde alın size proje, Akhisar Belediyesi eski stadın olduğu alanı bize versin altına 5 katlı otopark yapalım sıkıntı çözülsün. Üstüne de kocaman bir meydan yapalım Akhisar’ında güzel bire meydanı olsun. Akhisar Belediyesi destek verirse sizlere bu tür proje ile hizmet ederiz.”dedi.

ARSA GÖSTERİN DÜĞÜN SALONU YAPALIM

Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş, muhtarların talebi üzerine köy statüsünden mahalle statüsüne geçen yerlerde; “Akhisar Belediyesi yer göstersin bizde düğün salonu yapalım. Ama tapular bizde değil öyle bir sıkıntımız var. Biz hizmetten kaçmıyoruz.”dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2015, 11:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber