Akhisar Belediyesi’nden kadınlara yönelik atölye çalışması

Akhisar Belediyesi Kadın ve Aile Danışma Merkezi, kırsalda bulunan kadınlara yönelik atölye çalışmalarına devam ediyor.

Akhisar Belediyesi’nden kadınlara yönelik atölye çalışması

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu’nun geçtiğimiz yıl kentte yaşayan kadınlar için hizmete açtığı ve kadın ile aileye yönelik her türlü bilgilendirmenin yapıldığı Kadın ve Aile Danışma Merkezi, merkez mahallelerde olduğu gibi kırsal mahallelerde de kadınlara yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Merkezde görevli Psikolog Buket Kayalar ve Sosyolog Nisa Acar, Zeytinliova ve Erdelli Mahallelerinde kadınlar ile bir araya gelerek “Toplumsal Cinsiyet Farkındalığı” ve “Kadın ve Erkeklik Rolleri” konulu atölye çalışması gerçekleştirdi. 

Bilgi paylaşımında bulunan Kadın ve Aile Danışma Merkezi’nin uzman ekipleri, yapılan atölye çalışmaları ile kadınları bilgilendirdiklerini ve kırsal mahallelerde farkındalık yaratmayı amaçladıklarını ifade etti. 

Ayrıca şiddete uğrayan kadınların Akhisar Belediyesi Kadın ve Aile Danışma Merkezi’ne ulaşarak ücretsiz danışmanlık hizmeti alabileceği de belirtildi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber