Akhisar Belediyesi aşevi 3 ayda tamamlanıyor

Akhisar Belediyesi ihtiyaç sahibi vatandaşlara sıcak yemek imkanı sunmak adına aşevi hizmetini başlatacak. Kısa süre önce inşaatına başlanılan Akhisar Belediyesi Aşevi’nde sona gelindi.

Akhisar Belediyesi aşevi 3 ayda tamamlanıyor

Aşevinde, engelli, yaşlı ve hasta vatandaşların da günlük yemek ihtiyaçlarının karşılanması beklenirken aşevinin yakın zamanda hizmete açılması bekleniyor. Akhisar Belediyesi Hüsnü Kahraman Kültür Parkı Yüzme havuzları ile Drag pisti arasında yer alan aşevi bina inşaatını ziyaret eden Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Akhisar Belediyesi Aşevi’nde çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Nisan ayı içerisinde tamamlamayı planladığımız aşevimizde ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız için yılın 12 ayı sıcak yemek pişecek” dedi.

Yardım toplanması belediye meclisinden geçti

Dün yapılan 2021 yılı Mart ayı olağan meclis toplantısının sekizinci gündem maddesinde aşevine yardım toplanması için Akhisar Belediye Meclisinde Başkan Besim Dutlulu’ya yetki verilmesi CHP, AK Parti, İYİ Parti ve MHP meclis üyelerinin tamamının kabulü ile kabul edildi.

Meclisteki konuşmasında aşevi inşaatını 3 ay gibi kısa sürede gerçekleştirdiklerini ifade eden Belediye Başkanı Besim Dutlulu, "Şu anda seramikleri döşeniyor, içeri girdikten sonra duygulandım. Çünkü bu kadar kısa bir sürede bu kadar işlevsel ve bu kadar önemli bir aşevini yaptığımız için gurur duyuyoruz. Akhisar’da gurur duyduğumuz bir aşevi daha var. Rekabet gibi bir siyasi algıyı ortaya atmaya çalışsalar da bizim bunlarla hiç işimiz yok. Şehrimizin nüfusu 45 binlerdeyken yine 1 aşevimiz vardı ve şimdi 120 binlere yakın vatandaşın bulunduğu şehrimizde yine 1 aşevimiz var. Bizler de onlara destek olmak amacıyla ikinci bir aşevi yapıyoruz. Doğal afet ve acil durumlar için her bir belediyenin bir aşevi ve ikram aracı olması gerektiğini savunuyoruz. Bizler de aşevinden sonra adım adım ilerleyerek ikram aracını da hizmete almak istiyoruz. Akhisar Belediyesi iyi günde kötü günde her zaman Akhisar halkının ve gerekirse çevre il ve ilçelerin yanında olmaya devam edecektir. Burada bu kadar kısa sürede bu işi halleden Fen İşleri Müdürlüğümüze ve tüm ekibe, arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum” dedi.

Aşevi için her türlü bağışı kabul edeceklerini ifade eden Başkan Besim Dutlulu, “Yeni bir hesap numarası açacağız ve vatandaşlarımızın sadece aşevinde kullanılmak üzere desteklerini bu hesaba yatırmalarını sağlayacağız” dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber