Akhisar Balıkesirliler Derneği Açıldı

Akhisar Balıkesirliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği törenle açıldı.

Akhisar Balıkesirliler Derneği Açıldı

 

Akhisar Balıkesirliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği törenle açıldı


Akhisar Balıkesirliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Kethüda Mahallesi 21 Sokak üzerinde düzenlenen törenle açıldı. Sunuculuğunu Dernek başkan yardımcısı Şule Çelik’in yaptığı açılış törenine CHP Manisa Milletvekili Sakine Öz, MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay,   İlçe Emniyet Müdürü Abdurrahman Yolcu, sivil toplum örgütleri temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.


Açılış konuşmasını yapan Dernek başkanı Mustafa Dağlar konuşmasında; ” Yıllardan beri birçok Balıkesirlinin özlemle beklediği Akhisar Balıkesirliler Derneğimizi 10 Ekim 2011 tarihinde kurucu üyelerimizle birlikte kurduk. Akhisar’da yaşamakta olan Balıkesirlilerin bir yuvası olması düşüncesi ile şuan açılışını yapmakta olduğumuz dernek binamıza Mart ayında gerçekleştirmiş olduğumuz 1.olağan Kongremiz öncesi kavuştuk. 


Bugünde Dernek binamızın açılış töreni için bir araya gelmiş bulunmaktayız. Akhisar’da yaşayan Balıkesirlileri bir araya toplamak, sosyal ve kültürel faaliyetlerde bulunmak, Akhisar’da Balıkesir’in değişik yörelerine ait kültürleri yaşatmak ve yardıma muhtaç kişilere yardımcı olmak ana hedefi olan derneğimiz şimdiden Akhisar’daki yaşayan 18 bin Balıkesirlinin sesi olmuştur. Biz Akhisar’da yaşayan Balıkesirliler olarak Akhisar ve Balıkesir başta olmak üzere tüm Türkiye’ye hizmet etmeyi ilke edindik. Bundan dolayı onur duyuyoruz. Bu bağlamda tarih boyunca üzerine düşeni fazlasıyla yapan Balıkesirliler olarak bundan sonrada milletimizin birlik ve beraberlik içinde huzurlu olarak yaşaması için elimizden geleni yapacağımızı buradan bir kez daha duyurmak istiyoruz. Bundan öncede Derneğimize gelerek ziyarette bulunan ve şuan aramızda olan misafirlerimize’ de tekrar teşekkürlerimi sunarım.” dedi. 


Başkan Dağlar ayrıca; “Balıkesirli olan Akhisarlı is adamı Gülbeyaz Yemek firması sahibi Şaban Taşkıran Beye katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Buradan üyelerimize su müjdeyi de vermek istiyorum. Ticaret Borsası düğün salonunun ve Restaurant’ının Gülbeyaz-ı ziyafet ismi ile işleten Şaban Bey düğün salonunu tutacak olan Balıkesirli üyelerimize ve hemşerilerimize salon ücretini yapılan anlaşmadan sonra ayrıca %10 indirim yapacaktır. Şimdiden hayır olmasını diliyorum. Internet sitemizin de Akhisar Balıkesirliler Derneği olarak hizmete girdi ve faaliyetlerimizi buradan da takip edebileceksiniz.” dedi.


Akhisar Balıkesirliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Mustafa Dağlar’ın ardından Cumhuriyet Halk Partisi Manisa Milletvekili Sakine Öz konuşma yaptı. Milletvekili Öz, “Ülkemizin bir takım sivil toplum kuruluşlarına ve derneklere ihtiyacı var. Birlikte olmak gelenek ve göreneklerimizi sürdürmek ve bir sonraki neslimize taşımak bizlerin görevidir. Bu tür sivil toplum kuruluşları bunları üzerlerine alıp en iyi şekilde yapmaktalar. Burada Balıkesirliler Derneği bu görevi üzerine almıştır. İki komşu ili Balıkesir’e, Manisa’yı birbirine bağlamışlar. Başkanı tebrik ediyorum bu kadar üye ile çalışmalarını başarıyla yapıyor.  


Lütfen ülkemize sahip olalım, bölünmez bütünlüğümüze sahip çıkalım. Ülkemizin gelecek, aydınlık ve refah içinde olmasının özenini gösterelim. Bu özeni göstermeyen kişiler varsa da bunların hesaplarını soralım, sorgulayalım. Tekrar Akhisar Balıkesirliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin açılışının hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Milletvekili Öz’ün ardından Milliyetçi Hareket Partisi Erkan Akçay’da konuşma yaptı. Milletvekili Akçay konuşmasında şu sözlere yer verdi:


“Balıkesirliler derneğinin açılışına katılmak benim için ayrı bir özelliği var. 4 yıla yakın bir süre Balıkesir’de Defterdar olarak görev yaptım, bugün bu açılışta kendimi Balıkesir’de hissediyorum. Kent hayatımızda artan sosyal dayanışma, birlikte olma, kültürümüzü, geleneklerimizi, örf ve ananelerimizi yaşatma bakımından önemi çok büyük. Bu derneklerin birliğimizi, kardeşliğimizi, beraberliğimizi ve milli dayanışmamızı arttıracağına pekiştireceğine inancım her geçen gün artıyor. Bu tür kuruluşların da kendi arasında bir takım irtibatın da kuvvetlendirilmesinde fayda görüyorum. 


Artık herkes biliyor Türkiye Cumhuriyeti ve Türk Milletinin varlığı birliği, çok ciddi bir tehdit altında. Bu gün 3 lokmamız vardır, yarın biz bunu 5 lokma yaparız. 3 lokmamız bir kriz olur, sıkıntı olur bir lokmaya da inebilir, bunu paylaşırız. Geçmişte bunlar hep yaşanmıştır. Biz yokluklar içeresinden Kurtuluş savaşını başarmış ve Türkiye Cumhuriyetini kurmuş bir milletiz. Fakat birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi kaybedersek inanın vatanımızı, devletimizi ve milli varlığımız koruyamayız, 90 yıl önce bu topraklar işgal altındaydı unutmayınız. 


Şuanda bizim milli kimliğimiz, Türk kimliğimiz Anayasa’dan çıkartılmak isteniyor. Bölücü terör her geçen gün kendi hain kötü emellerine ulaşmak için ve emperyalist büyük devletlerin desteğini yanına alarak milli varlığımıza, bu milli kimliğimize saldırılarını arttırıyor. Türk milleti bir etnik topluluklardan oluşan bir grup değildir. Türk milleti bin yıldır bu coğrafyada 12, 13 haçlı sefer göğüslemiş, Kurtuluş savaşını ve 3 kıtada, Selçuklu, Osmanlı devletinden sonra ayakta tutmayı başardığımız Türkiye Cumhuriyetinin kurucu halkına, Türk Milleti diyoruz. Türkiye Cumhuriyetine vatandaşlık bağı ile bağı olan herkes Türk’tür. Balıkesirliler derneğinin açılışı hayırlı uğurlu olsun.” dedi.


Konuşmaların ardından İlçe Müftüsü Ramazan Orhanlı açılış duası yaptı. Sonrasında Akhisar Belediyesi Folklor ekibi Balıkesir yöresine ait gösteriler sergilediler. Halk oyunları gösterilerinin ardından CHP Manisa Milletvekili Sakine Öz, MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, İlçe Emniyet Müdürü Abdurrahman Yolcu ve dernek başkanı Mustafa Dağlar birlikte açılış kurdelesini kestiler.  


Açılış akşamı düğünü olan Akhisar Balıkesirliler Derneği Kadın Kolları başkan yardımcısı Fadime Güneş ve damat İbrahim Yılmaz açılışa gelin ve damatlıkla gelerek açılışa ayrı bir renk kattılar. 


Açılıştan sonra Gülbeyaz-ı Ziyafet tarafından titizlikle hazırlanan Tavuklu Pilav, Ayran ve Balıkesir’in meşhur Höşmerim tatlısı açılışa katılan misafirlere ikram edildi. Ayrıca Sındırgılı Arkadaşlar grubu açılışta seslendirdikleri türkülerle açılışa ayrı bir renk kattılar. 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber