Akhisar Alışveriş Merkezinin Tanıtımı Yapıldı

Akhisar’da İstanbul-İzmir devlet karayolu üzerinde kurulacak olan Neva Akhisar Alışveriş Merkezi’nin tanıtım toplantısı Akhisar Belediyesi Meclis Salonu’nda yapıldı.

Akhisar Alışveriş Merkezinin Tanıtımı Yapıldı

 

Akhisar’da İstanbul-İzmir devlet karayolu üzerinde kurulacak olan Neva Akhisar Alışveriş Merkezi’nin tanıtım toplantısı Akhisar Belediyesi Meclis Salonu’nda yapıldı.


Akhisar’da İstanbul-İzmir Devlet Karayolu üzerinde bulunan uzun yıllardır hizmet veren Dağcıoğlu Kiremit fabrikasının yıkılmasının ardından yapılacak Neva Akhisar Alışveriş Merkezi Akhisar’a yeni bir çehre kazandıracak. 


Akhisar Kaymakamı Kamil Köten, Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, Belediye Başkan Yardımcıları Ömer İşçi ve Latif Çakmak, Akhisar’da faaliyette olan sivil toplum örgütlerinin ve çoğunlukla firma sahiplerinin katıldığı toplantının başlangıcında  Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Erdayıoğlu, Akhisar’da yapılacak olan Neva Akhisar Alışveriş Merkezi ve Neva AVM’nin Akhisar’a katkısı hakkında görüşlerini belirtti.   


Erdayıoğlu; “Yıllardır Akhisar’a yatırım yapılmasını, işsizliğin azalmasını istedik. Bugün geldiğimiz noktaya baktığımızda Akhisar’da epey yol gidildiğini, organize sanayi bölgemizde sanayilerin hızla arttığını, organize sanayisi bölgesi dışında da gıda ve sanayi yatırımında büyük gelişmelerin olduğu, ilçe merkezimizde de ülke çapındaki büyük marketlerin alışveriş ve tekstil şubelerinin her geçen gün arttığını görüyoruz.  Tabi bu durum yerel bazda bakkal, kasap, manav be konfeksiyoncu esnaflarını etkilemektedir. Buna benzer durumları her dönemde yaşıyoruz.  Konfeksiyon mağazalarının seri üretime geçmesi terzilik mesleği, çelik mutfak malzemelerinin seri üretilmesi de kalaycılık mesleğini etkilenmiştir.  


“Bu Dönem Alışveriş Merkezlerinin Dönemidir”


Neva Akhisar Alışveriş Merkezi’nin faaliyete geçmesiyle de elbette Akhisar’da ki esnafımız etkilenecektir. Bu durum, sadece bizim ilçemize ve ülkemize özgü bir durum değildir.  Bu durum tüm Dünya’da böyledir. Bu dönem dev alışveriş merkezilerinin ve büyük marketlerin dönemidir.  Bunun önüne geçmek mümkün değildir. Eskiden insanların vücutları yorulurdu. Vücut yorgunluğundan biraz dinlenmenizin ardından dinlenebilirdiniz. Günümüz insanının ise kafası bir hayli yoğun. Bu durumdan da ancak alışveriş yaparak ya da arkadaşlarınız ile sohbet ederek kurtulabiliyoruz. Bu nedenle sermaye sahipleri ve günümüz insanları, ihtiyaçlarına göre yerler kuruyorlar. Buralarda insanların kültürel ve sosyal tüm ihtiyaçları karşılanırken, insanlar bu tip yerleri daha çok tercih ediyorlar.


“Bakkalımızı, Kasabımızı Unutmayalım”


Neva AVM’nin bölgemizde özellikle Akhisar’ı tercih etme nedeni, Akhisar’ın çevre ilçelerin merkezinde olması ve aktif ekonomik potansiyelin yüksekliğidir. Neva ve benzeri firmalar, ekonomik buldukları yerlerde yatırımını yapacaklardır. Ancak yereli de yaşatmak gerekiyor. Bunun için görev yine bizlere düşüyor. İhtiyaçlarınızı karşılarken bakkalımızı, kasabımızı, manavımızı, terzimizi lütfen ihmal etmeyelim ve onların yaşaması gerekiyor. Çünkü onlarda bizim olmazsa olmazımızdır ve yaşamımızın birer parçasıdır.” dedi. 


Toplantının devamında Neva Projesi Kiralama ve Yönetim sorumlusu Nilüfer Antonetti, Akhisar’da kurulacak olan Neva Alışveriş Merkezi hakkında sunumu gerçekleştirerek katılımcıları bilgilendirdi. Antonetti; Neva’nın anlamının doğu müziğinde bir makam anlamına geldiğini ve aynı zamanda refah zenginlik ve kudret anlamını taşıdığını belirterek sunumuna başladı. Antonetti  ayrıca Neva Alışveriş Merkezi’nin Neva adını koymalarının sebebini Akhisar’da Neva’nın anlamını getirmeyi amaç edindiklerini belirtti. 


Neva Akhisar Alışveriş Merkezi Hakkında Bilgiler


Nisan ayında inşaatına başlayacak olan Neva Akhisar Alışveriş Merkezi’nin 20 bin 359 metrekare kiralanabilir alanı bulunuyor. Bu alışveriş merkezinin market, yapı market, moda markaları, yiyecek alanı, sinema ve çocuk eğlence alanı ile 2013’ün başlarında faaliyete geçmesi hedefleniyor. 


Atelier, Dip Mimarlik, Rensa Yapı, EE İstanbul Proje Tasarım Yönetim ve Danışmanlık firmalarının yapımı ve reklamını üstlendiği Neva Akhisar Alışveriş Merkezi Ramiz Köfte’ye yaklaşık 100 metre uzaklığındaki Eski Dağcıoğlu Kiremit Fabrikasının bulunduğu alana yapılacak. Alışveriş Merkezinin yapılmasıyla birlikte şehrin hızlı bir şekilde Alışveriş Merkezi’nin bulunacağı yere doğru büyümesi planlanıyor. Balıkesir-Manisa yoluna paralel giden tren yolunun Batıda İzmir’e bağlı olan otoyola paralel olacak şekilde taşınması ile birlikte Neva Akhisar Alışveriş Merkezine ilçe içerisinden ve çevre ilçeler arası ulaşımın rahatlayacağı belirtilirken, Akhisar halkının Alışveriş Merkezine ulaşımını kolaylaştırmak için belli saatlerde servis hizmeti sağlanacak. 


“Hedef Ciro Yılda 27 Milyon Euro”


Neva Akhisar açık hava konsepti tüm mağazaların görünür olması, rahat koridorlar ve modern mimarisi ile Akhisarlıların yeni buluşma noktası olacak. Yaklaşık 160 bin kişi Akhisar’dan ve çevre ilçelerden de toplamda 410 bin kişinin Neva Akhisar Alışveriş Merkezinden istifade etmesi hedefleniyor.  Yine bu hedefle Neva Akhisar Alışveriş Merkezi’nin yıllık 27 milyon 165 bin 728 Euro ciro elde etmesi de hedefler arasında. Akhisar Alışveriş Merkezinin proje bilgilerine göre 20 bin 359 metrekare kiralanabilir alana sahipken, yine buna ek olarak 3 bin metrekare daha kiralanabilir alan büyüme bölgesine sahip olduğu açıklandı. Bunun yanında 530 adet kapasiteye sahip açık otopark, yapı market ve moda markalarının bulunduğu giriş katına ek olarak yiyecek alanları, sinema ve gençlere yönelik eğlence merkezleri bulunuyor. AVM’ye 3 farklı noktadan giriş yapılabilek.  


“3 Büyük Mağaza Şirketi İle Anlaşmaya Varıldı”


Alışveriş Merkezi şuana kadar 3 büyük mağaza  (Teknosa, Cinens Sinema, Tekzen) ile anlaşmaya varıldığı belirtildi. Market için ise görüşmelerin devam ettiği firma seçimine göre, 2 bin 500 metrekare süpermarket ya da 4 bin 500 metrekare hipermarket mi olması karar aşamasında. Giriş katında 16 bin 736 metrekare kiralanabilir alan, ortak alanlardaki mağazalarla birlikte yaklaşık 60 mağaza bulunurken birinci katta 3 bin 270 metrekare kullanılabilir alan ve 12 fastfood, sinema, konferans salonu ve eğlence alanı bulunuyor. Akhisarlılar için ise Alışveriş Merkezinde yer alacak firmalar ile iş istihdamının artması beklenir. 


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber