Akhisar ADD'den "Uğur Mumcu'yu Anıyoruz" konferansı

Akhisar Atatürkçü Düşünce Derneği şubesinin  düzenlediği “Uğur Mumcu’yu Anıyoruz” gecesine konuşmacı olarak  yazar Cüneyt Akman ve  Murat Ağırel katıldı.

Akhisar ADD'den "Uğur Mumcu'yu Anıyoruz" konferansı

Toplantıya CHP Manisa Milletvekili Vehbi Bakırlıoğlu, İlçe Başkanı Umut Çavuş, yönetim kurulu  üyeleri, ADD üyeleri ve Uğur Mumcu sevenleri katıldı.

Akhisar Belediye Meclis salonunda yapılan saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı. Gençlik kolları üyeleri Bahattin Yılmazoğlu  ve Zuhal Çakır’ın sunuculuğunda Kardelen Dalgıç okuduğu şiirle alkışlandı. Uğur Mumcu’nun  özgeçmişi ve yaşamında kesitlerin bulunduğu sinevizyon gösteriminden  sonra  ADD Akhisar şubesi başkanı Avukat Günhan Bakırlıoğlu’nun anlamlı  konuşmasından sonra  yazar Cüneyt Akman ilk konuşmacı oldu. Akman Atatürk’ün dünyanın en büyük liderlerinden birisi olduğunu, Mustafa Kemal Atatürk için her türlü sözleri söyleyenlerin bulunduğunu belirterek, “Fakat her geçen gün çok daha güçlü olarak halkımız başta Anıtkabir’e giderek  bunu ispat ediyor. Atatürkçü, Cumhuriyetçi, Demokrat, şehitler verdik. Şehitlerimizin hepsi Türkiye Cumhuriyetin bekçileriydi. Uğur Mumcu’da hunharca katledildi. Onu anlatmak  saatlere günlere sığmaz. Türkiye Cumhuriyeti yaşadığı müddetçe demokrasi şehitleri her yıl çok daha güçlü ülkemizin her yarında anılacaklardır.” Dedi. Murat Ağırel’de yaptığı konuşmada günümüz Türkiye’sinin gerçeklerini  konuşulması gerektiğini,  devrim şehitleri Cumhuriyet, demokrasi için kanlarını verdikleri belirtti. Meclis salonunu dolduran dinleyiciler konuşmacılara değişik sorular sordular. Gecenin sonunda  konuşmacı  Cüneyt Akman ve Murat Ağırel’e Akhisar’ın  zeytin ve zeytinyağı bulunan hediye kutularını belediye Başkan vekili Ruhan Çoban Tatlıdil ve  şube başkanı Günhan Bakırlıoğlu verdi.                      
 

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2020, 14:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber