Akhisar'a yeni güreş alanı

Sayısız başpehlivan yetiştiren Akhisar’a yeni bir er meydanı kazandıran Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, bölgede incelemelerde bulundu.

Akhisar'a yeni güreş alanı

Sayısız başpehlivan yetiştiren Akhisar’a yeni bir er meydanı kazandıran Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, bölgede incelemelerde bulundu.

563 yıldır süren gelenek Akhisar Çağlak Festivali kapsamında hayata geçen yağlı güreşler için kolları sıvayan Belediye Başkanı Besim Dutlulu, sayısız pehlivan çıkaran Selçikli Mahallesi’nde yapılan yeni güreş sahasını ziyaret etti ve 20 Ağustos Cumartesi günü gerçekleşecek yağlı güreşler için teknik ekipten bilgi aldı. 

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri gibi Akhisar Çağlak Yağlı Güreşlerinin de köklü bir geçmişi olduğuna değinen Başkan Besim Dutlulu, daha sonra Selçikli Mahalle halkını da ziyaret ederek görüşlerini dinledi. Yiğit başpehlivanların yanı sıra geleceğin sporcularının da yetişeceği, Akhisar’a yakışan yeni er meydanı vatandaşlar tarafından da olumlu karşılandı. 


Başkan Dutlulu yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “563 yıldır Akhisar’ımızda devam ettirdiğimiz geleneğimiz, ata sporumuz Yağlı Güreşlerimiz için, nice pehlivanlar çıkaran Selçikli Mahallemize yeni bir güreş sahası kazandırdık. Göreve gelmeden önce yağlı güreşlerimizi merkezden ziyade kırsalda, pehlivanlarımızın en çok yetiştiği bölgede yapacağız diye söz vermiştik. Bugün o sözü tutmanın onurunu ve gururunu yaşıyoruz. Halkımızın da, şehrimize yakışır bu yeni er meydanını beğenmesi bizleri ayrıca mutlu etti. Şehrimize hayırlı olsun.

20 Ağustos’ta, 60’dan fazla baş pehlivanın katılımıyla bu sahada gerçekleştireceğimiz yağlı güreşlerimize herkesi bekliyoruz.”
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber