Akhisar 1. Sokak Basketbolu Turnuvasına Rekor Katılım

Bu yıl ilki düzenlenecek olan ve geleneksel hale getirilmesi planlanan, “Akhisar 1. Sokak Basketbolu Turnuvası’na” 01.05.2012 tarihi itibarıyla toplam 362 katılımcı başvurdu.

Akhisar 1. Sokak Basketbolu Turnuvasına Rekor Katılım

 

Bu yıl ilki düzenlenecek olan ve geleneksel hale getirilmesi planlanan, “Akhisar 1. Sokak Basketbolu Turnuvası’na” 01.05.2012 tarihi itibarıyla toplam 362 katılımcı başvurdu.


Açıklama yapan; Akhisar İlçe Proje Koordinatörü Av. Taner Baş “12 – 18 yaş arasındaki Dev öğrencilerin katıldığı turnuvanın son katılım tarihinin yoğun ilgi üzerine; 05.05.2012 tarihine kadar uzatıldığını belirterek; hangi okullardan kaç adet öğrencinin başvuru yaptığına ve katılan öğrenci bazında okul sıralamalarına www.akhisardevogrenci.com sayfası altında yer verildiğini belirtti."


Katılımı en yüksek okullar olan Misak-ı Milli Alişefik ilköğretim okulu, Ticaret Borsası 6 Eylül İlköğretim okulu, Akhisar Anadolu Lisesi, Akhisar Kolleji ile; öğrenci sayısı ve diğer şartlar göz önüne alındığında yüksek katılım sağlayan Bekir Pehlivanoğlu, Gazi A. Vehbi Bakırlıoğlu  İlköğretim okulu yöneticilerine ve emeği geçen öğretmenlerine teşekkür ettiklerini belirtti.  


Ancak bazı okullardan henüz hiç katılım sağlanmadığı, sporun amacının dostluk ve sevgi olup öğrencilerin sadece galibiyet odaklı motive edilmelerinin de doğru olmadığını;  her okuldan en az bir takımın turnuvada yer almasını önemsediklerini ve hedeflediklerini de belirtti.


16-19 Mayıs 2012 tarihleri arasında yapılacak olan; karşılaşmaların ve finallerin,  Akhisar Belediyespor baş antrenörümüz Zafer Aktaş,  Fanatik Basketbol gazetesi  editörü Burçin Badem ve ekibi,  alt yapı antrenörümüz Nadir Güven, Proje Kurulunca getirilecek sürpriz basketbolcu konuklar, basketbol proje kurulu antrenörleri Süleyman Caner ve Fatih Tunç, Çağatay Özçelik ve Akhisar Belediyespor kulübü menajerimiz Erkan Poğaçacı tarafından izlenecek olmasının  turnuvaya ayrı bir anlam ve önem katacağı belirtildi.


Turnuvanın gerek  İstanbul ‘dan gelecek otoriteler gerekse ilçemizin basketbol  otoriteleri  tarafından izlenerek değerlendirilmesinin; Basketbola yetenekli dev yüreklerin; Basketbolun Devlerince keşfedilmesini sağlayacağı üzerinde duruldu.  Keşfedilen bu yeteneklerin öncelikle Akhisar Belediyespor alt yapımıza, sonrasında ise Türk Basketbolu’na  aktarılması için çalışacaklarını, yeteneklerini göstermede bu tip turnuvaların dev öğrenciler için dev bir şans olduğu belirtildi.


Proje kurulu koordinatörü Av. Taner Baş  ilçemizde basketbol yeteneğine sahip hiç bir kimsenin yeteneğinin körelmemesi  için proje kurulu üyelerinin tam bir özveri ile çalıştıklarını, Akhisar’da basketbolu geliştirmek için iki projenin daha kurul bünyesinde geliştirilmekte olduğunu, çok yakında bu projeleri tüm sporseverlerle paylaşacaklarını belirtti. 


Ancak hala en önemli sorunlarının projenin sponsorluğuna ilişkin olduğunu ve sponsor sorununun çözülmesi halinde Akhisar Basketbolu için Dev Yüreklerle birlikte daha çok dev adımlar atacaklarını belirterek, desteklerini hiç kesmeyerek her aşamada kendilerini destekleyen Akhisar Kaymakamı Kamil Köten; Akhisar Belediyesi'ne ve Başkan yardımcısı Ömer İşçi'ye,  İlçe MEB Arge sorumlusu Dursun Memiş'e teşekkürü borç bildiklerini belirtti. 


Tüm dev yürekleri 05.05.2012 Cuma gününden önce www.akhisarsokakbasketbolu.comsitesi üzerinden kayıt olmaya çağırdıklarını belirtti. 


Ayrıca;02.05.2012 Çarşamba günü; Akhisar Belediyespor Basketbol takımımızın saat 19:00’da çok önemli bir playoff maçı olduğunu, bu maçı kazanmamız halinde 1. Lig’e kalmayı % 50 oranında garantileyeceklerini; seneye Akhisar’da Beko Basktbol Ligi ekipleri olan Fenerbahçe  Ülker, Galatasaray Medical Park, Beşiktaş Milangaz Anadolu Efes gibi takımların da bu sayede kentimize geleceğini belirterek; ilçe basketbol tarihimiz açısından en önemli maçlardan biri olacak ve ücretsiz izlenebilecek olan bu maça tüm spor severlerin ve tüm dev yüreklerin davetli olduklarını belirtti.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber