banner234

Afikaya Gitmenize Gerek Yok, Burası Akhisar !

Akhisar’da yaşayan Roman Vatandaşlar Belediye’nin ilgisizliğinden şikayetçi. “Bizi ötekileştiriyorlar, seçimden seçime gelip bizden oy istiyorlar ama hizmete gelince çöp arabası bile göndermiyorlar” diyerek tepkilerini dile getiren Roman Vatandaşlar, adeta çöplük içinde yaşamaya mahkum edildiklerini söylediler.

Afikaya Gitmenize Gerek Yok, Burası Akhisar !

Akhisar Press, Roman Vatandaşların yaşadığı mahalleye gitti ve iç acıtan manzarayı gözler önüne serdi.

Mahallenin ortasından geçen ve içerisi pislik dolu olan kanalın mikrop saçtığını, kanal için bir çözüm istediklerini söyleyen Akhisar Roman Derneği Kültürü Başkanı Hüseyin Öz, “ Defalarca Akhisar Belediyesinden yardım istedik. 3 Dönemdir Akhisar’da Belediye Başkanı olan Salih Hızlı bir kere bile buralara gelip kontrol etmedi. Bu mikrop yuvası kanalın içerisinde çocuklarımız girip oyun oynuyor. Bütün çocuklar ve gençler sarılık mikrobu taşıyor. Mahallede bu kanal ve pislik yüzünden hepatit C hastası olmayan neredeyse kalmadı. Askere giden gönderdiğimiz gençlerimiz hastalık taşıdıkları için geri gönderiliyor. Her seçim öncesi bize bir sürü söz verilir, ama hiç biri yerine getirilmiyor. Bu kadar insana yazık. Biz romanız diye bizi ötekileştirmeye çalışıyorlar. Bizde bu memlekette yaşıyoruz. Bize de göçmen kardeşlerimize de kürt kardeşlerimize de eşit hizmet gitsin. Bizi kaderimize terk etmesinler. ” Diyerek tepkisini dile getirdi.

Mahalledeki sokak lambalarının da çalışmadığını ve geceleri büyük zorluklar çektiklerini söyleyen Roman vatandaşlar, “Kaç kere belediyeye gittik sokak lambaları yanmıyor diye ama her gittiğimizde aynı bahaneyi söylüyorlar. Malzemeleri gelecek deyip bizi başlarından atıyorlar. Bu kadar da ayrımcılık olmaz. Burada hepimiz mikroptan öleceğiz” şeklinde şikayetlerini dile getirdi.

“Bizi pislikte yaşamaya mahkum ediyorlar” diyen bir Roman Vatandaşı ise, “Birazcık temizlik istiyoruz. Belediyenin biraz bizi insan yerine koymasını ve şu bölgenin temizlenmesini istiyoruz. Biz Türkiye’de yaşıyoruz. Bizlerde Türk vatandaşıyız. Gidip Yunanistan’da mı yaşayalım. Türkiye’nin rezilliğidir bu” Dedi.

Kendilerine konut sözünün de verildiğini fakat konu ile ilgili hiçbir çalışma yapılmadığından şikayetçi olan Memduh Tangül, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın roman açılımı ile ilgili Türkiye’de yaşayan bütün evsiz romanlara konut yapılacağının sözünü vermişti. Kendiside İstanbul’dan Ankara’dan buralara gelip kontrol edemez. Burada bu konularla ilgilenecek olan belediye ve kaymakamlık mercileridir. Buradaki Belediye çalışmıyor. Kimseden şikayetçi değiliz. Bizde sadece bir kent insanı gibi, şehir insanı gibi yaşamak istiyoruz. Bu şehirde yaşayan diğer insanlara nasıl önem veriliyorsa bu mahallede yaşayanlara da önem verilsin. Sadece temizlik konusunda değil, konut sorunu, yol sorunu nüfus çağalıyor. Eskiden buranın nüfusu azdı ama şimdi nüfus çoğaldı ve 10 kişi bir odanın içerisinde yaşıyor. İş konusunda da belediyeden kaymakamlıktan yardım istiyoruz. 12 yıllık zorunlu eğitim var ama burada neredeyse hiçbir çocuk okula gidemiyor. Milli Eğitim Müdürlüğünün buralara gelip denetlemesi gerek ama hiçbir çalışma yok. Bizim siyasi hiçbir görüşümüz yok. Bizim tek istediğimiz bir Akhisar vatandaşı muamelesi görmek, ötekileştirilmeden hizmet görmek ” Dedi.
Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2015, 10:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
yabancı
yabancı - 5 yıl Önce

ye iç at. sonra belediye nerde de? tamam akhisarda belediye çalışmıyor ama mahalleliye ne diyecen?

Haber mi bu ?
Haber mi bu ? - 5 yıl Önce

o pislikler , mikrop saçan şeyler kimin acaba ? belediye mi getirdi koydu onları oraya ? pisliklerinizi kanala saçmasaydınız , atmasaydınız o kanal da temiz kalırdı.. boş boş haber yapmayın.. muhabir canın sıkılıyor senin galiba..

yerli
yerli - 5 yıl Önce

verin daha ak parti ye oyları az veriyosunuz.

piyasacı
piyasacı - 5 yıl Önce

böle durduklarına bakmayın sizden zenginler hepsi fakir mağşı alıo bide yeşil kart falan cabası

süleyman
süleyman - 5 yıl Önce

bunları sürcen afrikaya anca oraya yakışırlar

Ares
Ares - 5 ay Önce

Siz romanlara kurban olun onlar kadar iyi insan mı var böle saçma saçma laf yapıyonuz siz romanları kötülüyonuz burda ama idirellezde bütün hepiniz roman mahlesine geliyonuz yemeye içmeye

SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber