Adnan Menderes Kız İHL'de Aşure Hayrı

Akhisar  Adnan Menderes Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi okul idaresi tarafından Muharrem ayı nedeniyle aşure hayrı düzenlendi. 

Adnan Menderes Kız İHL'de Aşure Hayrı

Akhisar  Adnan Menderes Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi okul idaresi tarafından Muharrem ayı nedeniyle aşure hayrı düzenlendi. 

Okul Edebiyat öğretmenleri tarafından öğrencilerle hazırlanan programda “Muharrem ayında yaşananlar ile bu ayın önemi, Peygamber Efendimiz(S.A.V.) İn torunu Hz. Hüseyin’in yaşadığı Kerbela Olayı ile Aşurenin anlamı” konularında öğrencilere bilgi verildi. Programdan sonra okul bahçesinde Okul Müdürü Yasemin KARASU’nun ev sahipliğinde gerçekleşen aşure dağıtımı hayrında, öğretmenler ve öğrenciler hazır bulundu.  Aşure dağıtımını öğrencilere okul öğretmenleri yaptı. 

Okul Müdürü Yasemin KARASU, “Okulumuzda el birliğiyle gerçekleşen aşure hayrı tam da aşurenin anlamına uygun ,birlik ve beraberlik içinde gerçekleşen bir etkinlik oldu. Bu gibi etkinlikler milli ve dini değerlerimizi yaşatmak ve birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek adına yapılan güzel etkinliklerdir. Bu etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ederim.”dedi. 
  YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber